LGA 2011 ve LGA 2011 V3 Arasındaki Farklar

Hüseyin123

Hectopat
Daha fazla  
Yanlış soket anakart almışım. İşlemci i7 6900K ve kutuda LGA 2011 yazıyor. LGA 2011 v3 diye bir şey var, değişim yapacağım sitede. Bunların farkı nedir?

Tomahawk Intel X99A anakartı oluyor herhalde, bunun ile değiştireceğim. Herhangi bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
X79 uyumlu İ7 3 ve 4. nesiller LGA 2011 destekli. Skylake-Broadwell tabanlı İ7 5 ve 6. nesiller ise LGA 2011-V3 destekli. Bu Anakartların yonga ismi de X99.
Yani bu en son yazdığım ana kart ile uyumlu dimi? Başıma böyle birşey geldiği için aşırı gergin oldum şu konuda artık ondan böyle soruyorum :D

Elimde i7 6900K işlemci var ve x99a tomahawk anakartını almayı düşünüyorum. Technopatın bu anakart ve işlemci ile bir toplaması var zaten. Uyumlu olduğu aşikar heralde :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İ7 6900K uyumlu o Anakarta.

6900K Broadwell-E ailesine mensup bir model ve desteklediği Anakart yongası X99. Haswell-E işlemcileri de X99 uyumlu. Onlarda 5 sayılarıyla başlayan i7 modelleri. Örneğin İ7 5820K gibi.
X79 sistemlerde ise LGA 2011 destekli işlemciler olan 3 ve 4 sayılarıyla başlayan İ7 modelleri kullanılıyor. Onlarında mimari adı 3 serisiyle başlayanlar Sandy Bridge-E, 4 sayısıyla başlayanlar ise Ivy Bridge-E olarak adlandırılıyor.

İ7 6900K uyumlu o Anakarta.

6900K Broadwell-E ailesine mensup bir model ve desteklediği Anakart yongası X99. Haswell-E işlemcileri de X99 uyumlu. Onlarda 5 sayılarıyla başlayan i7 modelleri. Örneğin İ7 5820K gibi.
X79 sistemlerde ise LGA 2011 destekli işlemciler olan 3 ve 4 sayılarıyla başlayan İ7 modelleri kullanılıyor. Onlarında mimari adı 3 serisiyle başlayanlar Sandy Bridge-E, 4 sayısıyla başlayanlar ise Ivy Bridge-E olarak adlandırılıyor.
Teşekkürler hocam aslında hiç bilmiyor değilim yani bütün bilgisayarı aslında iyi kurdum fakat bi an aptallık edip 1151 sanıp 6900k'ya maximus hero aldım. Yani nesillerin uyumluluklarını ve isimlerini falan ezberimde bilmediğim için aslında biliyomuş gibi cahillik ettim resmen ve çektim cezasını. Neyseki değişim yapılacakmış. Yani fanların kasayla uyumuna, en iyi macuna, radyatörlere herşeyi araştırdım en detaya kadar ama dediğim gibi işte... Konuyu okuyan ve bilgisayar toplicak arkadaşlar varsa iyi dikkat etsin gözden kaçabilen şeyler olabiliyor :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı