LGA 775 fan önerisi

Arkadaşlar sizin yaşınız kadar matematik dersi öğrettim ben.

Kargo dahil en ucuz fiyat 110 TL başlık sahibinin yazdığı fanların fiyatı 30 TL, oranı 3, 66 yapar.

En ucuz sıvı soğutma kargo dahil 390 tl oranı 3, 55 yapar.

Şimdi iki bok bilen arkadaş git biraz kitap karıştır. Bir bok bilen arkadaşlar ise diğer başlıkları okuyup kendini biraz zeki hissetsin.

Yav hocam 30 TL'lik le 110TL'lik fanın oranını alıp 110TL'lik le 390tlliğin oranıyla çarpman gerekir ona bakarsan 30'dan 110'a atlıyorsun aradaki olayı siliyorsun :D

Arkadaşlar sizin yaşınız kadar matematik dersi öğrettim ben.

Kargo dahil en ucuz fiyat 110 TL başlık sahibinin yazdığı fanların fiyatı 30 TL, oranı 3, 66 yapar.

En ucuz sıvı soğutma kargo dahil 390 tl oranı 3, 55 yapar.

Şimdi iki bok bilen arkadaş git biraz kitap karıştır. Bir bok bilen arkadaşlar ise diğer başlıkları okuyup kendini biraz zeki hissetsin.

Hocam dediğim şey için özür dilerim. Ama gerçekten oranlayınca elbette öyle oluyor. Ancak arkadaş o kadar parayı sadece sıvı soğutmaya vermesi gereksiz. O paraya işlemci değiştirip RAM eklemesi yapıp üstüne kaliteli bir hava soğutma alabilir. Bütçesi olmadığından dolayı öyle dedik. Bence 30 TL'ye alsın o stok soğutucuyu. Daha fazla uzatmaya gerek yok. Tekrardan özür dilerim biraz saygısızca konuştum. Ha birde o sıvı soğutucu hava soğutmadan bile daha dandik.

Yav hocam 30 TL'lik le 110TL'lik fanın oranını alıp 110TL'lik le 390tlliğin oranıyla çarpman gerekir ona bakarsan 30'dan 110'a atlıyorsun aradaki olayı siliyorsun :D

Matematiğim kötü derken şaka yaptığını sanmıştım. Yalnız küçük bir sorun daha var, sanırım Türkçe'n de biraz kötü. Eğer henüz liseye geçmediysen tavsiyem biraz kitap oku.

Hocam dediğim şey için özür dilerim. Ama gerçekten oranlayınca elbette öyle oluyor. Ancak arkadaş o kadar parayı sadece sıvı soğutmaya vermesi gereksiz. O paraya işlemci değiştirip RAM eklemesi yapıp üstüne kaliteli bir hava soğutma alabilir. Bütçesi olmadığından dolayı öyle dedik. Bence 30 TL'ye alsın o stok soğutucuyu. Daha fazla uzatmaya gerek yok. Tekrardan özür dilerim biraz saygısızca konuştum. Ha bir de o sıvı soğutucu hava soğutmadan bile daha dandik.

Sıvı soğutucu örneği sadece bir iğnelemeydi. 775 pinli işlemcilerde overclock yapılmazsa her işlemciye stok fan yeterli olacaktır. Stok fan fiyatları ikinci elde 25-30 lira arası iken boşuna 100 liralık işlemci fanı almakla 500 liralık sıvı soğutma arasında hiçbir fark yok. Sonuç olarak cebinden çıkacak boşuna para demek.

Matematiğim kötü derken şaka yaptığını sanmıştım. Yalnız küçük bir sorun daha var, sanırım Türkçe'n de biraz kötü. Eğer henüz liseye geçmediysen tavsiyem biraz kitap oku.

Sıvı soğutucu örneği sadece bir iğnelemeydi. 775 pinli işlemcilerde overclock yapılmazsa her işlemciye stok fan yeterli olacaktır. Stok fan fiyatları ikinci elde 25-30 lira arası iken boşuna 100 liralık işlemci fanı almakla 500 liralık sıvı soğutma arasında hiçbir fark yok. Sonuç olarak cebinden çıkacak boşuna para demek.

Hocam, Türkçeme laf edeceğine ki kabul ediyorum derslerim kötü.
Dediğim şeyi geçiştirme Türkçeyi bahane edip. Bir de hocam, belki boşa gidecekti ama 500 TL'ye ikinci el sistem toplasa bile dediğinizden daha yüksek performans alır. Dediğiniz cidden saçma.
Neyse konuyu kapayalım.

Geri
Yukarı