LGA 775 Pin Anakart için Xeon İşlemci Önerisi

FeyzullahDuman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim Intel Pentium E2140. İşlemcim yaklaşık olarak 11 senelik. Fazla bütçem yok. AliExpress.com'da satılan 771 pin işlemcilerden hangisini alabilirim? İnternet'te bazı öneriler gördüm ama kimse tam anlamıyla anlatmamış. Ayrıca anakartımın uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Ekran görüntülerine bakıp yardımcı olabilir misiniz?

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar işlemcim Intel Pentium E2140. İşlemcim yaklaşık olarak 11 senelik. Fazla bütçem yok. AliExpress.com'da satılan 771 pin işlemcilerden hangisini alabilirim? İnternet'te bazı öneriler gördüm ama kimse tam anlamıyla anlatmamış. Ayrıca anakartımın uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Ekran görüntülerine bakıp yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 307410
Eki Görüntüle 307411
Ben de aynısını kullanıyorum.
E5450 öneririm.

Ben de aynısını kullanıyorum.
E5450 öneririm.

Anakartınız aynı model mi? İnternette bu anakart ile Xeon kullanan bulamadım. Ayrıca anakarttaki VIA P4M900 Chipsetinde Xeon işlemcilerin çalışmayacağını düşünüyorum. Siz de aynı anakartı Xeon işlemci ile kullanıyorsanız birkaç CPU-Z ekran görüntüsü ile yanıldığımı kanıtlarsanız sevinirim.

Konu sahibi için konuyu toplayayım. O anakartta Xeon işlemci alsanız da büyük ihtimalle çalıştıramayacaksınız. Eğer ki işlemci yükseltmek istiyorsanız anakart üreticisinin internet sitesindeki işlemci uyumluluk listesine bakıp ona göre bir işlemci seçmenizi öneriyorum.

BIOSTAR :: Anakart

VIA chipsetli anakartınız var. Xeon işlemcileri desteklemiyor. Destekleyen en iyi işlemci Core 2 Duo E6700. Değiştirseniz bile o kadar fark olmaz.

Eğer Xeon sistem düşünüyorsanız DDR3 toplamayın G41 anakartlara destekli RAM bulmak zor. P/G35, P/G43, P/G45 anakart öneririm 8GB desteği olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı