Alıcı LGA 775 Pin İşlemci

Zenfone Laser

Hectopat
2.bilgisayarım ( ailemin kullandığı Standart bilgisayar )
Arkadaşlar resimdeki işlemciyi kullanıyorum ama sistemimde darboğaz olduğu için bıktım. İşlemci %100'de çalışıyor. Google Chrome kullanırken bile %90-%100'e bile çıkıyor.
Bu yüzden yeni ve güçlü bir işlemci arıyorum, fiyatı önemli değil. Soket LGA775.
işlemcim.png
işlemcim2.png
işlemcim3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Q8200 işlemci var. 4 çekirdek 2.34 ghz. Gtx 960 ile darboğaz yapmıyor. 100 tl düşünüyorum.

Verdiğiniz teklifleri düşünüceğim peki işlemciler temizmi ?
En güçlü 775 pinli işlemci bumu ?

Q8200 işlemci güzeldir. Fiyatıda uygun ama ilk olarak anakartın Quad destekli olup olmadığına bakmalıısn. Eğer Quad desteği yoksa işlemciyi yine çalıştırır ama bu kez yarı yarıya performans kaybı olur bu da eski işlemcin ile aynı performans hatta daha kötüsünü yaşamana neden olur. İlk anakartını kontrol etmelisin.

Merhaba, öncelikle anakart modelin önemli, quad yani 4 çekirdek destekli olup olmadığını marka modelin internet sayfasından görebilirsin. Ayrıca anakartının quad desteği yoksa o işlemci anakartında çalışmaz, yukarıdaki arkadaş yanlış yazmış. Benim fikrime göre senin şu anda kullandığın işlemci en eski serilerden buda anakartının quad desteklemediği yönünde. Bu arada en güçlü işlemci q8200 değildir q9xxx serileride var ancak fiyat olarak 200-300 tl civarındadır.

Merhaba, öncelikle anakart modelin önemli, quad yani 4 çekirdek destekli olup olmadığını marka modelin internet sayfasından görebilirsin. Ayrıca anakartının quad desteği yoksa o işlemci anakartında çalışmaz, yukarıdaki arkadaş yanlış yazmış. Benim fikrime göre senin şu anda kullandığın işlemci en eski serilerden buda anakartının quad desteklemediği yönünde. Bu arada en güçlü işlemci q8200 değildir q9xxx serileride var ancak fiyat olarak 200-300 tl civarındadır.

Bilgi için teşekkür ederim anakartım MSI N1996
Eski bir anakart
İnternetten bir Resmi
1msi_alaplap_p4m900m2.jpg
Eğer ucuza denk getirirsem 1150 soket bir anakart ile işlemcide düşünmüyor değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın çok eski bu nedenle sadece belirli çift çekirdek işlemcileri destekler. desteklediği en hızlı işlemci e6700 mevcut işlemcine göre yüzde 50 daha iyi performans verecektir. Ben normalde yurtdışında yaşıyorum, ilerleyen zamanda burada yeni nesil 775 pin anakartları canlandırma fikrim var...

Anakartın çok eski bu nedenle sadece belirli çift çekirdek işlemcileri destekler. desteklediği en hızlı işlemci e6700 mevcut işlemcine göre yüzde 50 daha iyi performans verecektir. Ben normalde yurtdışında yaşıyorum, ilerleyen zamanda burada yeni nesil 775 pin anakartları canlandırma fikrim var...

cevabınız için teşekkürler :)
eğer fikriniz hakkında desteğe ihtiyaç duyarsanız haber verin Lütfen :)

Bide ben bu anakarta ne kadar RAM takabilirim DDR2 sanırım

Evet ddr2 ram takabilirsin, ddr2 667 destekliyor ancak daha üst hızlardaki modellerde takılabilir fakat buna değmez zaten ileride ddr3 veya ddr4 sisteme geçiş yapmak mecburiyetinde kalacağız :) . 2 gb ddr2 667 ram (sendeki ile 4 gb olacak) ile e6700 işlemci takviyesiyle makine internet ve film amaçlı çok rahat kullanılabilir (azbuçuk oyunda oynatır gta 4 oynarsın rahatla)...

Yeni konular

Geri
Yukarı