LGA 775 soket işlemci güncellemesi

profdocuzmdr

Centipat
Pentium E6500 var ve yükseltme yapmak istiyorum
LGA 775 soketim var ve bunun için Xeon E5450 işlemciyi seçtim.
LGA 771 olduğunu biliyorum. Aliexpress'ten araştırdım ve bu sokete uygun hale getirilmişini buldum.

Sorularım ise şunlar:
Eğer sipariş edersem gelince yapmam gerekenler neler(BIOS güncellemesi vs.)
Taktıktan sonra herhangi bir sorun yaşama ihtimalim var mı?
Sizce Aliexpress'ten siparişte sorun yaşar mıyım?

Neden Ali Express'ten alıyorsunuz? Alın Gittigidiyor gibi sitelerde var 150₺ gibi bir fiyata modlanmış bir biçimde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun bu şekilde bir sürü video var onlarada bakın derim. BIOS güncellemsini işlemci gelmeden önce yapın en azında bir sorun çekmezsiniz ben o şekilde yapmıştım.

Merhaba, Aliexpress'ten sorun yaşamazsınız ama BIOS güncellemeniz gerekecek. İmzamdaki linke tıklayıp yazıyı okursanız daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Aliexpress'ten X5675 almıştım, şunu belirteyim işlemciler 2.el oluyor ve genellikle serverlarda uzun süre kullanılmış oluyor ancak, tertemiz bir şekilde ürün geliyor üstündeki yazılar bile duruyor. BIOS güncellemesine gelecek olursak anakartın modeline göre değişir, kimi modelde son orijinal güncelleme ile çalışıyor kimisinde ise modlu BIOS yüklemek gerekiyor.

Yanlış bilgi vermeyin lütfen 775 pin anakartlarda BIOS mod gereklidir sonra neden mavi ekran alıyorum tarzı sorunlar çıkıyor.

Pentium E6500 var ve yükseltme yapmak istiyorum
LGA 775 soketim var ve bunun için Xeon E5450 işlemciyi seçtim.
LGA 771 olduğunu biliyorum. Aliexpress'ten araştırdım ve bu sokete uygun hale getirilmişini buldum.

Sorularım ise şunlar:
Eğer sipariş edersem gelince yapmam gerekenler neler(BIOS güncellemesi vs.)
Taktıktan sonra herhangi bir sorun yaşama ihtimalim var mı?
Sizce Aliexpress'ten siparişte sorun yaşar mıyım?
X5460 işlemci var kendiliginden modlanmiş 775 pine onu tercih edebilirsiniz ama xeonlarla modlu bioslarla falan uğraşmak istemiyosanız 2.el quad q9650 q9400 falan bakabilirsiniz

X5460 işlemci var kendiliginden modlanmiş 775 pine onu tercih edebilirsiniz ama xeonlarla modlu bioslarla falan uğraşmak istemiyosanız 2.el quad q9650 q9400 falan bakabilirsiniz
q9650 düşünmüştüm fakat pahalı olduğu için pek yanaşmadım e5450 ise aliexpress'te 100 TL
Yanlış bilgi vermeyin lütfen 775 pin anakartlarda BIOS mod gereklidir sonra neden mavi ekran alıyorum tarzı sorunlar çıkıyor.
modlama işini yaparız benim asıl korkum sipariş kısmında. ilk defa Aliexpress'ten sipariş etmeyi düşünüyorum

Son düzenleme:
Modlama işini yaparız benim asıl korkum sipariş kısmında. İlk defa Aliexpress'ten sipariş etmeyi düşünüyorum.

Ne kadar tutyor ki? Eğer 100₺ civarıysa boşuna uğraşmayın Türkiye'den alın.

Geri
Yukarı