LGA1155 işlemci tavsiyesi

KurwaMac

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, Ağustos ayında ikinci el bir bilgisayar aldım kasanın içerisinde;

ASRock H61icafe
8 GB DDR3
Radeon XFX HD 6950 2 GB
600W no name PSU
i5-2310 ve stok soğutucu
HDD 250 GB
2 adet fan ve eski bir kasadan oluşuyordu. Satın alma sebebim yavaş yavaş eklemeler ve değişiklikler yaparak günü kurtaracak bir bilgisayar elde etmekti aynı zamanda keyif alıyorum eski bilgisayarlarla uğraşmaktan. Bazı değişiklikleri yaptım. Eklemeler ve değişikliklerden sonra bilgisayarın son hali;

ASRock H61icafe
12 GB DDR3
ASUS ROG STRIX R9 380 4 GB
550W Thermaltake bronz sertifikalı PSU
i5 2310 ve deepcool mini kule tipi soğutucu
240 GB Kingston SSD
500 GB Toshiba HDD 7200RPM
4 adet fan ve öne tarafı Mesh yapıda güzel soğutması olan bir kasa aldım. Ekran kartını almadan önce bottleneck calculator(darboğaz) sitesinden kontrol ettiğimde işlemcinin hiç darboğaz yapmayacağını gördüm ve satın aldım, fakat gelin görün ki hissedilir miktarda bir darboğaza uğruyor ekran kartı, ani FPS dropları oluyor. İşlemciyi pek değiştirmek istememiştim fakat şimdi mecbur değiştirmek zorundayım. LGA 1155 soket için ve R9 380 4 GB ekran kartı için işlemci önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.el i5 3470 darboğaz yapmaz ekran kartınızda.
Teşekkürler öneriniz için büyük ihtimalle bende böyle bir seçim yapacağım fakat aklımda bir soru var i5 2500k işlemci darboğaz yapar mı ? çok uygun fiyatlı bir tane buldum da.
ikinci el fiyatları sıfır işlemcilerle yarışır şekilde bu işlemcinin açıkçası o paraları vermek istemiyorum eski bir işlemciye yine de teşekkür ederim.

O anakarta en güçlü takacağınız işlemci 3770k bulursanız uygun fiyata alabilirsiniz çok güçlü işlemcidir.

Teşekkürler öneriniz için büyük ihtimalle bende böyle bir seçim yapacağım fakat aklımda bir soru var i5 2500K işlemci darboğaz yapar mı? Çok uygun fiyatlı bir tane buldum da.

İkinci el fiyatları sıfır işlemcilerle yarışır şekilde bu işlemcinin açıkçası o paraları vermek istemiyorum eski bir işlemciye yine de teşekkür ederim.

İ 5 2500K sizin işlemcinizle overclock yapılmadığı sürece yakın performans verir overclock yapacaksanız ve uygunsa alabilirsiniz ama bu işlemci size bir tane daha anakart aldırıcaktır.

Geri
Yukarı