LGA1155 Z77 Anakart Tavsiyesi

wiibox

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba LGA1155 ile ilgili birçok konu var fakat Z77 dahilinde pek bulamadım, şu anda kullanmakta olduğum Gigabyte GA-Z77-D3H anakartım var fakat BIOS bozuldu onu tekrardan onardım vs. baya tantana oldu bana ve Gigabyte kalitesini sevmiyorum denk geldi zamanında öyle aldım şu anda anakartımı değiştirmek istiyorum. Piyasa şartlarında da fazla seçenek yok gibi hızlı erişim sağlanabilecek, sizlerden ricam öneride bulunursanız sevinirim.Boyut olarak sıkıntım yok kasam Big Tower olduğu için HP-ATX bile sığıyor, Ben bakmaya devam ediyorum fakat adam akıllı bir şey bulamadım diğer bileşenleri de yazıyorum yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bileşenler;

• Intel i5 3450 3.50GHZ 6MB önbellek
  • Gigabyte GA-Z77-D3H
  • Corsair Vengeance DDR3 1600MHZ CL9 16GB RAM(4GBx4)
  • Powercolor HD6850 Ekran kartı
  • Aerocool STRIKE X-ST BLACK EDITION (KASA)

569954477.jpg

Az önce incelediğim MSI Z77A-G43 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz(O.C.) en mantıklı gelebilecek seçenekler arasında düşünceleriniz nelerdir.

Son düzenleme:
Hocam bence bu anakartı al hiç uğraşma. Bende İ7 2600 işlemciye anakart bakıyordum iyi bir şey bulamadığım için bulduklarımda çok pahalı geldiği için sattım bilgisayarı skylake e geçtim. Bu anakart gözüme çarpmamıştı sata 3 desteği falan da var fiyatta iyi gibi.

Msi Z77A-G43 kaliteli bir anakart olduğunu düşünüyorum. Çin malı değil ya. :) Gayet uygun ve beğendiysen al. Diyecek bir şeyim yok.

Hayır bu sistemi satsamda para etmez birde öyle bir durum var yani :) ama sanırım bende DDR4 geçme zamanı geldi ufaktan sistem toplamaya başlayım öneriniz olursa seve seve dinlerim bütçem 7000-8000TL civarında bu bütçe içerisinde olacak bileşenler sadece anakart+işlemci+ram+ekran kartı+ssd ve sıvı soğutma olacak kasa ve ekran mevcutta var zaten.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı