LGA1155 anakart önerisi

BurakDramali

Centipat
Herkese merhaba. Benim ASUS P8H61-M LX3 Plus R2.0 anakartım vardı, arızalandı. Anakart üzerindeki her parça sorunsuz çalışıyor ve sorun olmadığına dair sinyal sesi geliyor. Ekran kartı çalışıyor fakat ekran açılma sinyalini alamıyorum ve ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartını başka bir PC'de denedim, sıkıntı yok. Bu sebeple anakartı değiştirmek istiyorum. LGA 1155 pin bir anakart önerisi istiyorum. ASUS ikinci el buldum ama güvenemiyorum. Maksimum 300 lira bütçem var, yardımcı olun. Anakartı yenilemek dışında yapabileceğim bir şey varsa yazın.

Piyasa da Esonic vs markaların 1155 anakartları var yani GG veya HB da dan bahsediyorum. İkinci el almanız daha iyi olacaktır. Aliexpressde seçenek çok ama size bağlı. Benim kullandığım anakart imzamda var ama yeni alacaksanız 3.0 olan ve sata girişi 6.0 olan olursa, olmuşken de 4 RAM slotu olursa sizin için iyi olacaktır.

Piyasa da Esonic vs markaların 1155 anakartları var yani GG veya HB da dan bahsediyorum. İkinci el almanız daha iyi olacaktır. Aliexpressde seçenek çok ama size bağlı. Benim kullandığım anakart imzamda var ama yeni alacaksanız 3.0 olan ve sata girişi 6.0 olan olursa, olmuşken de 4 RAM slotu olursa sizin için iyi olacaktır.
Ne güzel anlatmışsınız ama maalesef sizin kadar bilgi sahibi değilim esonic sizce iyi midir elimizde kalmasın?
Aliexpress e şu an için bulaşmak istemiyorum daha önce ki alışverişlerim de sıkıntı yaşadım
Çok teşekkür ederim ilginiz için

Sizce nasıl,??

Son düzenleme:
Linkini attığınız hiç güzel bir anakart değil hocam. Bu anakartı görmüştüm ama Gigabyte GA-H61M-S2PV 1155 Pin DDR3 Anakart Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
açıklamaya yazdığı kafamı karıştırdı. Bende anakart alacakken önce nete baktım, bulamadım. Daha sonra bulunduğum yerdeki bütün bilgisayarcıları aradım elinizde h61 anakart var mı diye. O şekilde buldum.
Teşekkürler o zaman tek tek gezeceğiz gibi duruyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı