LGA1700 işlemci için kule tipi soğutucu tavsiyesi

UtanmazAdam

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, Technopat'ın topladığı QP Echo Intel sürümünü satın aldım. LGA1700 sokete uygun, ısı boruları bakır olan bir soğutucu arıyorum. Bütçe olarak 1.000 ya da iyi bir ürün varsa 1.500₺'ye kadar çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat bu soğutucunun bazı fotoğraflarında ısı boruları bakır bazılarında ise alüminyum ya da farklı bir metal gibi görünüyor. Bütçe olarak da daha yukarı çıkabiliyorum o yüzden biraz daha yüksek performanslı ve güvenilir bir soğutucu almak istiyorum. Cooler Master Hyper 212 modellerine baktım ama hiçbirinde LGA1700 uyumluluğu yok gibi. Cooler Master ya da Zalman gibi kendini kanıtlamış markaların LGA1700 uyumlu modellerini biliyor musunuz?

ID Cooling istememe sebebiniz nedir? Ek olarak bu soğutucuların hepsi bakır zaten. Üzerinde gördüğün parlak şey nikel kaplama. Nikel kaplamanın yapılma sebebi de bakırın oksitlenmesini önlemek. Çünkü bakır oksitlenebiliyor. Tekniksel açıdan çıkıp görselliğe bakarsak da bakır iğrenç gözüken bir renk tonuna sahip. Nikel göze daha hoş ve modern geliyor.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat bu soğutucunun bazı fotoğraflarında ısı boruları bakır bazılarında ise alüminyum ya da farklı bir metal gibi görünüyor. Bütçe olarak da daha yukarı çıkabiliyorum o yüzden biraz daha yüksek performanslı ve güvenilir bir soğutucu almak istiyorum. Cooler Master Hyper 212 modellerine baktım ama hiçbirinde LGA1700 uyumluluğu yok gibi. Cooler Master'ya da Zalman gibi kendini kanıtlamış markaların LGA1700 uyumlu modellerini biliyor musunuz?

Maalesef hocam. Ben Ryzen 5 5600 ile bu soğutucuyu kullanıyorum gayet yetiyor.

ID Cooling istememe sebebiniz nedir? Ek olarak bu soğutucuların hepsi bakır zaten. Üzerinde gördüğün parlak şey nikel kaplama. Nikel kaplamanın yapılma sebebi de bakırın oksitlenmesini önlemek. Çünkü bakır oksitlenebiliyor. Tekniksel açıdan çıkıp görselliğe bakarsak da bakır iğrenç gözüken bir renk tonuna sahip. Nikel göze daha hoş ve modern geliyor.
ID Cooling ile ilgili bir sıkıntım yok aslında ama markanın adını da ilk defa duydum. Şimdiye kadar Cooler Master Nepton 140 sıvı soğutma kullanıyordum ve 8 senedir hiç sıkıntı çekmedim, ne performans ne güvenilirlik olarak. O yüzden öncelikli olarak Cooler Master tercih ederim fakat uygun bir model bulamazsam alternatif markalara yöneleceğim tabi. Fakat önceki mesajımda da belirttiğim gibi bütçe olarak daha yukarı çıkabilirim ve daha yüksek performanslı bir soğutucu tercih etmek isterim.

ID-Cooling ile ilgili bir sıkıntım yok aslında ama markanın adını da ilk defa duydum. Şimdiye kadar Cooler Master Nepton 140 sıvı soğutma kullanıyordum ve 8 senedir hiç sıkıntı çekmedim, ne performans ne güvenilirlik olarak. O yüzden öncelikli olarak Cooler Master tercih ederim fakat uygun bir model bulamazsam alternatif markalara yöneleceğim tabii. Fakat önceki mesajımda da belirttiğim gibi bütçe olarak daha yukarı çıkabilirim ve daha yüksek performanslı bir soğutucu tercih etmek isterim.

Forumda birazcık gezseniz ID-Cooling markasının her soğutucu konusu altında paylaşıldığını görürsünüz hocam.

Forumda birazcık gezseniz ID-Cooling markasının her soğutucu konusu altında paylaşıldığını görürsünüz hocam.
Evet hem burada hem de farklı alışveriş ve teknoloji sitelerinde yorumlarına ve incelemelerine baktım herkes memnun gibi görünüyor. Biraz daha araştırma yaparak ID-Cooling SE-224-XT Black modelini buldum fakat LGA1700 uyumlu olup olmadığını bulamadım, bu model hem daha iyi görünüyor hem de fan özellikleri biraz daha iyi sanırım. Eğer LGA1700 uyumluysa bu soğutucuyu tercih edeceğim gibi görünüyor. Teşekkür ederim yardımlarınız için, yeni ve iyi bir marka daha öğrenmiş oldum sayenizde.

Evet hem burada hem de farklı alışveriş ve teknoloji sitelerinde yorumlarına ve incelemelerine baktım herkes memnun gibi görünüyor. Biraz daha araştırma yaparak ID-Cooling SE-224-XT Black modelini buldum fakat LGA1700 uyumlu olup olmadığını bulamadım, bu model hem daha iyi görünüyor hem de fan özellikleri biraz daha iyi sanırım. Eğer LGA1700 uyumluysa bu soğutucuyu tercih edeceğim gibi görünüyor. Teşekkür ederim yardımlarınız için, yeni ve iyi bir marka daha öğrenmiş oldum sayenizde.
214 destekliyor. 224 XT de destekleyecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat yorumların çoğu 214 ile 224 arasında pek fark olmadığı, aradaki fiyat farkına değmeyeceği yönünde.

Yeni konular

Geri
Yukarı