LGA1700 soğutucu AMD anakarta uyar mı?

Bazen böyle oluyor malesef. Ben zamanında pc yi vatandan almıştım elbette kazıktı orası ayrı da mecbur aldık. Yakın zamanda pc yi yenilemeye giriştim. Anakartı vatandan işlemciyi itopyadan aldık. Anakartın kargosu bir geldi gelmez olaydı böyle birşey yok. Anakartın içinde olduğu poşet yırtılıp açılmıştı. Ürünün kendi kutusu bantlı bile değildi. Yetmemiş gibi içine koydukları koruyucu folyo gibi birşey vardır ya hani onu sanki ürün içeriği gibi tıkıştırmışlar kutuya değil anakartı korumak kendine hayrı yoktu folyonun. Vatana götürdü ailem kartı baktılar ettiler evet böyle gelmemesi gerekiyordu dediler parçayı incelediler sorun yok ama 14 gün içinde gidin taktırın çalışmazsa getirin dediler. Telefonda konuştum aynı adamla baya bilgiliydi de her vatan çalışanı öyle olmuyor malesef. Bu kargo olayından sonra güvenim sarsıldı çok mecbur olmadıkçaç vatandan almam birdaha. İtopya mesela işlemciyi gayet iyi gönderdi kutu bantlı açılmamış halde ve dış kutusu da ortalama bir kutuyla geldi.
Hocam vatandakiler işlerini severek yapmıyorlar ve bilgili değiller. Sistem toplama kısmında çalışan elemanlar sadece parçaları birleştirmeyi biliyorlar, donanım hakkında bilgileri yok. 2 ay önce 280hz monitör aldığımda kutunun içinden 165 hz monitör çıkmıştı. Kutular sıfır olarak kalmıyor bence vatanda. Açıp kullanıyorlar veya kâr peşinde koşmak için ayrı olarak satıyorlar parçaları. Teşhir ürününü sıfır diye sattıklarını görmüştüm bir keresinde.

Cahil değilsiniz hocam. Bana yanında verdikleri kitler bunlar. Ortadaki parça kutudan çıkıyormuş ancak onu çıkartıp ayrı parça olarak satıyorlarmış. Bunu bana parasız verdiler allahtan. Soğutucuyu başka yerden alıp kitini vatandan almak isteyenler için yapıyorlarmış bunu. Düpedüz dolandırıcılık kutudan gelen kiti çıkartıp parayla satmak. AMD kiti istememe rağmen inatla Intel kiti veren cahil Vatan çalışanına selamlar.
Kutudan cikan kiti ayri satmak, iyiymis. Sorununuz yoksa su an iyi ama ilk defa boyle de bir seyi duymus oldum.

Hocam vatandakiler işlerini severek yapmıyorlar ve bilgili değiller. Sistem toplama kısmında çalışan elemanlar sadece parçaları birleştirmeyi biliyorlar, donanım hakkında bilgileri yok. 2 ay önce 280hz monitör aldığımda kutunun içinden 165 hz monitör çıkmıştı. Kutular sıfır olarak kalmıyor bence vatanda. Açıp kullanıyorlar veya kâr peşinde koşmak için ayrı olarak satıyorlar parçaları. Teşhir ürününü sıfır diye sattıklarını görmüştüm bir keresinde.
Evet mümkünse almayın oradan. Anakart çalışmasaydı cingar çıkartırdım orada o kadar uğraştım o parça için. Neyse ki bios güncellemesi için götürdüğümde çalışıyordu gıcır gıcırdı zaten üstü. Bazı elemanları bilgili ve iyi olsa da çoğunluğu öyle değil sanırsam malesef.

Evet mümkünse almayın oradan. Anakart çalışmasaydı cingar çıkartırdım orada o kadar uğraştım o parça için. Neyse ki bios güncellemesi için götürdüğümde çalışıyordu gıcır gıcırdı zaten üstü. Bazı elemanları bilgili ve iyi olsa da çoğunluğu öyle değil sanırsam malesef.
Yine bir Vatan bilgisayar vakası hocam. Bu şekilde çıktı ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 24007A9A-736D-4D02-89C8-3FE9557506FC.jpeg
    24007A9A-736D-4D02-89C8-3FE9557506FC.jpeg
    135,3 KB · Görüntüleme: 21
Soğutucunun kanatları. "Fin" diye geçer ismi.

Bir sorun yaratmaz ama ben gıcıklığına iade ederdim. Hem montaj kiti cimriliği, hem kusurlu ürün.
Haksız olmazdı açıkçası. Heriflere bak hem kiti çalıyorlar hem büküp yolluyorlar. Ben de pazartesi yeni anakart işlemciyi taktıracağım da içime kurt düşürdü bu konu. Pcde stok fan kullanmıyorum ve intel işlemcim var şuanda amd ye geçicem pazartesi. Umarım kitleri vermişlerdir yoksa pc ci ile duvarı seyrederiz gibi.

Geri
Yukarı