LGA1700 sokete LGA1551 soket takılır mı?

Yaman Şengonca

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu konularda pek bilgim yok kusura bakmayın. Öğrenmek için geldim elimdeki i7 7700K LGA 1551 soket işlemciyi LGA 1700 soketli anakartta kullanabilir miyim?

Hayır, soket yapıları uyuşmuyor.

Peki arkadaşlar Ryzen 9 5950X mi i9 12900K mı önerirsiniz? İşlemci vb güncellemek istediğimde anakart değiştirmek istemiyorum fakat performans açısından da hangisi daha iyidir bilemedim.

Peki arkadaşlar Ryzen 9 5950X mi i9 12900K mı önerirsiniz? İşlemci vb güncellemek istediğimde anakart değiştirmek istemiyorum fakat performans açısından da hangisi daha iyidir bilemedim.
Çoklu çekirdek performansı olarak neredeyse aynılar, 5950X biraz daha önde ama 12900K'nın tekli çekirdek performansı %20 daha fazla. Oyun için biçilmiş kaftan. Anladığım kadarıyla bütçe sıkıntısı yok, o yüzden AMD'nin bu sene çıkartacağı yeni nesil işlemcilerini bekle. 12. Nesil Intel işlemcilerden daha iyi olacaktır ve ileriye dönük soket uyumluluğunu devam ettirirlerse 3-4 sene kafan rahat olur. Intel LGA 1700'e en fazla iki nesil destek verecekti sanırım. Seneye yeni soket çıkartıp sürpriz yapabilirler.

12900k her konuda daha iyidir ayrıca önü de açıktır 13. nesil işlemcileri rahatlıkla kullanabilirsin aynı anakartta.

Yeni konular

Geri
Yukarı