LGA775 sisteme güncelleme önerisi

Şuan imzamdaki sistem LGA775. Eğer bütçenizi belirtirseniz uygun fiyata o bilgisayarı şaha kaldırabiliriz.
Hocam merakımdan soruyorum, herhangi bir darboğaz var mı? Varsa ne kadar var?
Bende P45 anakart, Q9500 işlemci ve R7 240 var. RX 570 ya da 580 ya da 1650 Super alıp 2. bir oyun bilgisayarı yapmak istiyorum.

Hocam merakımdan soruyorum, herhangi bir darboğaz var mı? Varsa ne kadar var?
Bende P45 anakart, Q9500 işlemci ve R7 240 var. RX 570 ya da 580 ya da 1650 Super alıp 2. bir oyun bilgisayarı yapmak istiyorum.
Oyundan oyuna değişiyor. Forza horizon 4, The forest, GTA 5 tarzı oyunlarda darboğaz olmuyordu. Ama ekran kartından daha çok işlemci isteyen oyunlarda darboğaz oluyor. (Monitörüm 1366x768 yani 1080p değil)

Oyundan oyuna değişiyor. Forza horizon 4, The forest, GTA 5 tarzı oyunlarda darboğaz olmuyordu. Ama ekran kartından daha çok işlemci isteyen oyunlarda darboğaz oluyor. (Monitörüm 1366x768 yani 1080p değil)
Ben 1080p monitörde kullanacağım. Eğer yaparsam abime hediye edeceğim. O da zaten AAA oyunlar oynuyor. Biraz araştırma yapayım bari.

Arkadaşlar herkese merhabalar, yakın zamanda forum üzerinden açıp destek aldığım bir konu ile beraber kendime yeni bir sistem topladım ve 11 yaşındaki emektarımı kenara kaldırdım. Şimdi ise bu emektar'ı maddi durumu kötü bir arkadaşıma hediye etmek istiyorum fakat ben bu bilgisayarı kenara kaldırırken "çöp" gözü ile baktım, kendi çöpümü başkasına veremem. 1-2 Ufak güncelleme yapayım, eli ayağı tutan bir sistem olarak hediye edeyim istiyorum, sisteme İşlemci ve gerekiyor ise RAM tavsiyesi almak istiyorum.
Sistem:
Anakart: GIGABYTE G31M ESL2
İşlemci: İntel Pentium Dual-Core E5400
Ram: Elixir 1+1 2GB (Model olarak bilmiyorum)
Ekran Kartı: Sapphire Radeon R7 240 2GB 128BIT
HDD: Eski bir laptop'tan söktüğüm markasını dahi bilmediğim bir harddisk.
PSU: Bross SZ-250L 250Watt

Sistem sebebini bilmediğim bir şekilde en son LoL'de bile 06-20 arası FPS değerleri alıp bir yerden sonra mavi ekran veriyordu. Arkadaşa teslim ederken en azından CS:GO ve benzeri orta düzey oyunları oynatacak bir vaziyette teslim etmek istiyorum. Belirli bir bütçe kısıtlaması yok fakat F/P ürünleri tercih edebilirsek daha hoş olur.
İşlemci PSU 64 BİT işletim sistemi kullanılmayacaksa RAM böyle kalabilir eğer bütçe varsa 2 + 2 yapın. Aynı anakartı kullanıyorum e 5200 3.4 GHZ sıcaklık en yüksek 55 derece stok fan.
Ben 1080p monitörde kullanacağım. Eğer yaparsam abime hediye edeceğim. O da zaten AAA oyunlar oynuyor. Biraz araştırma yapayım bari.
775 pindeki bir işlemci eğer 1080p en yüksek grafiklere bir oyunda RX 570-580 besliyorsa bir video görmek isterim en fazla 750 Tİ besler.

775 pindeki bir işlemci eğer 1080p en yüksek grafiklere bir oyunda RX 570-580 besliyorsa bir video görmek isterim en fazla 750 Tİ besler.
Sanırım 775 pin işlemcileri fazla hafife alıyorsunuz. Bahsettiğimiz işlemciler 775 pinin en iyi işlemcilerinden. Attığım videodaki işlemci, söylediğim işlemcinin alt modeli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

400W bir PSU, Xeon X5450 işlemci ve 4GB ram aldım, (Ultra değil) yüksek ayarlarda stabil olarak 35-40fps GTA5 oynattı, ultra ayarlarda CS:GO oynuyorum. Gerçekten hafife alınmaması gerekiyormuş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı