LGA775SOKet ve R7 240 için 400 TL işlemci önerisi

Sadece DDR3 olanları takacaksanız ve işlemciniz destek veriyorsa sıkıntı olmaz. Fakat DDR2 ve DDR3 RAM'leri aynı anda kullanamazsınız.

Anladım bende sadece DDR3 olan RAM'lari kullanmayı düşünüyorum zaten ya bir şey soracağım işlemci konusunda tekrar oyunlarda yüksek FPS almam ve akıcı bir şekilde oynamam için Q9550 mi yoksa Q9560 mı hangisi alınmalı.
Xeon takabilmeniz için Xeon mikrokodları eklenmiş BIOS güncellemesi yapmalısınız, Q9550 alın geçin. Stok fan ile beraber belki maksimum 75 derecelere çıkar, çok emin değilim o konuda.

Oyunlarda yüksek FPS almam ve akıcı bir şekilde oynamam için Q9550 mi yoksa Q9560 mı hangisi alınmalı ve anladıgım kadarıyla Q serisinin en son nesil olan işlemcisi bu Q9560 yani üstü yok hangisi iyi ise onu almayı düşünüyorum.

İnanılmaz pahalı eski bir bilgisayar için +10 FPS almak için 600TL fazla vermek saçma gelti Q9550 beni yeterince idare eder diye düşünüyorum.

Bende zaten Q9550 ve GT730 var, R7 240 benimkinden bir tık iyi sayılır sadece. Merak ettiğiniz oyun var mı? GTA 5 - Valorant - Outlast 2 - Minecraft oyunlarından?

Ya biz elimizdekileri degerlendirelim diyoruz anakart slotunda bulunan DDR3 sokete 2x4GB RAM takmayı düşünüyoruz Valorant Minecraft CS:GO falan gibi oyunlar oynatsa yeterli bizim için işte işlemcide kafamız inanılmaz karışık ekran kartımızde R7 240 uyum içinde çalışacak bahsettigim oyunları akıcı şekilde oynatabilecek güzel bir işlemci arıyoruz.

Bahsettiginiz BIOS güncellemesi ne kadar zor internetten bulup ona bakarak yapamaz mıyız acaba yoksa kodlama falan gibi şeyler istiyor mu yani.
Bios güncellemesi hocam .Konu açın beni etiketleyin yardım edelim.

BIOS güncellemesi hocam. Konu açın beni etiketleyin yardım edelim.

Q9550 de karar kıldık ve onu aldık çok teşekkür ederim efendim <3
Bende zaten Q9550 ve GT730 var, R7 240 benimkinden bir tık iyi sayılır sadece. Merak ettiğiniz oyun var mı? GTA 5 - Valorant - Outlast 2 - Minecraft oyunlarından?

GTA 5 Valorant Minecraft CS:GO PUBG Ark Survival The Forest aklımdaki oyunlar şu an bunlar.
O 600 TL fazla dediğiniz link hangisi. Ayrıca benim önerim Xeon E5450.

Q9650 ve Q9550 arasında 600TL fark oluyor Q9550 almaya karar kıldık.

Hocam GTA 5'te 900P normal ayarlarda ortalama 35 FPS aldım. Valorant'ta 900P en düşük ayarlarda ortalama 70 - 75 FPS aldım ama ara ara 100 küsürleri de gördüm. Minecraft'ta ise CraftRise Launcher üzerinden oynuyorum ben, genelde 150 - 300 FPS dolaylarında fakat tüm ayarlar en yüksekte ve 12 Chunk'ta. Üstüne üstlük texture pack da var :) Bu performansı da Q9550 - 6 GB RAM - GT730 sistemden alıyorum

Hocam GTA 5'te 900p normal ayarlarda ortalama 35 FPS aldım. Valorant'ta 900p en düşük ayarlarda ortalama 70 - 75 FPS aldım ama ara ara 100 küsurleri de gördüm. Minecraft'ta ise CraftRise Launcher üzerinden oynuyorum ben, genelde 150 - 300 FPS dolaylarında fakat tüm ayarlar en yüksekte ve 12 Chunk'ta. Üstüne üstlük texture pack da var :) bu performansı da Q9550 - 6 GB RAM - GT730 sistemden alıyorum.

Benim şu anki sistemim RTX2070 - R7 2700X - 2x8RAM bu bahsettigin ayarları ben zor alıyorum o neymiş öyle ya. :D
ama galiba bu kuzenime topladıgımız sistem gerçekten güzel oldu ya çocuk ürünlerin siparişlerini verdi günü bekliyor :D

Geri
Yukarı