LGS 2. Dönemde 400 Puan Nasıl Yapılabilir?

• Konuyu başlatan Egor
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 763

Egor

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben LGS ögrencisiyim şu an 320 puan gibi bir şey yapıyorum. Bunu 2. dönem 400 civarı yapmak istiyorum nasıl bir yol istemem gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Paragraf çözüp, ara dersleri fullemen gerekiyor. Paragraf;

Türkçeyi, matematiği ve fen dersini yapmanızı sağlar. Matematik nispeten daha zor olduğu için fene matematiğe verdiin önemin 4'de 3'ü kadar önem ver. Matematiği yapamıyorsan feni fulle, türkçeyi fulle yakın tutmaya çalış 400'ü geçersin. Yani 22 sınavında öyleydi. Matematiği ve türkçe dersini +15-16 netlerde tutabilirsen dönem başında o zaman ileriki günler için ara dersleri fullemeye ve ana dersleri yükseltmeye vaktin olur. 22'de türkçe çok zordu. Bu sene türkçe o kadar da zor olmaz muhtemelen. Bu yüzden önceliğin; Matematik, Fen, Paragraf olsun derim ben.

Şöyle söyleyim.
Türkçe 14 dogru 6 yanlış.
Fen 14 doğru 5 yanlış.
Din 7 dogru 3 yanlış.
Sosyal 6 dogru 4 yanlış.
İngilizce 2 dogru 3 yanlış.
Mat 8 dogru 7 yanlış mat ortalama ebürleride en sonki deneme.

Matematiğin ve Fen'in üstüne gitmeye çalış. Farklı kaynaklardan konu anlatımı ve soru çözümü izle. Hangi kaynağı daha iyi anlıyor isen onun üstünde durmaya çalış tabii farklı kaynaklardanda yardım almayı unutma.
Türkçede ise bol paragraf çözerek anlama ve okuma becerini geliştirebilirsin. Klasik söylemlerdir bunlar fakat illaki etkisi olacaktır :)

Matematiğin ve Fen'in üstüne gitmeye çalış. Farklı kaynaklardan konu anlatımı ve soru çözümü izle. Hangi kaynağı daha iyi anlıyor isen onun üstünde durmaya çalış tabii farklı kaynaklardanda yardım almayı unutma.
Türkçede ise bol paragraf çözerek anlama ve okuma becerini geliştirebilirsin. Klasik söylemlerdir bunlar fakat illaki etkisi olacaktır :)

Paragraftan 4 kitap bitirdim ve paragraftan yanlışim ya olmuyor ya da 1 yanlış.

Fen de kimya ve endüstiri konusu beni zorlu yo ilk iki ünite yi yapıyorum bir de gaz basinci sorun.

Paragraftan 4 kitap bitirdim ve paragraftan yanlışim ya olmuyor ya da 1 yanlış.

Fen de kimya ve endüstiri konusu beni zorlu yo ilk iki ünite yi yapıyorum bir de gaz basinci sorun.

Dediğim gibi Dershane'ye gidiyor musun bilmiyorum fakat YouTube'da veya Google'da çok fazla kaynak var mesela ilk kaynağını deneyimledin fakat anlamadın diğer kaynağa geç herkes aynı kaynaktan anlayacak diye bir zorunluluk yok. İstersen sana kaynak önerebilirim. :)

Dediğim gibi Dershane'ye gidiyor musun bilmiyorum fakat YouTube'da veya Google'da çok fazla kaynak var mesela ilk kaynağını deneyimledin fakat anlamadın diğer kaynağa geç herkes aynı kaynaktan anlayacak diye bir zorunluluk yok. İstersen sana kaynak önerebilirim. :)

Kanka hız ulti mozaik ağırlıklı başka birçok yayın var dershaneyide 1.dönem bitmeden 1 ay kala bıraktım akşam 8 de oradan çıkıp yemek ye falan 9 oluyor soru çözemiyordum.

Hocam Türkçe düzenli paragrafla çok rahat 18-19a çıkar feni de aynı şekilde ama matematiğe önem vermeniz gerek çünkü sınavdaki en önemli etmen. Matematiğe ağırlık vererek düzgün çalışın 400 puanı geçceğinizi düşünüyorum sanıldığı kadar zor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı