LGS 2. Dönemde 400 Puan Nasıl Yapılabilir?

• Konuyu başlatan Egor
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 777
Hocam Türkçe düzenli paragrafla çok rahat 18-19a çıkar feni de aynı şekilde ama matematiğe önem vermeniz gerek çünkü sınavdaki en önemli etmen. Matematiğe ağırlık vererek düzgün çalışın 400 puanı geçceğinizi düşünüyorum sanıldığı kadar zor değil.

Hocam Türkçe düzenli paragrafla çok rahat 18-19a çıkar feni de aynı şekilde ama matematiğe önem vermeniz gerek çünkü sınavdaki en önemli etmen. Matematiğe ağırlık vererek düzgün çalışın 400 puanı geçceğinizi düşünüyorum sanıldığı kadar zor değil.

Hocam mat ta cebir olasilik veri analizi yapabiliom.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyim.
Türkçe 14 dogru 6 yanlış.
Fen 14 doğru 5 yanlış.
Din 7 dogru 3 yanlış.
Sosyal 6 dogru 4 yanlış.
İngilizce 2 dogru 3 yanlış.
Mat 8 dogru 7 yanlış mat ortalama ebürleride en sonki deneme.
Senin için 3 kilit ders olmalı; Türkçe Fen Matematik. Bu dersleri en az 15 net yapmaya çalış. Din sosyal ingilizce derslerini de extra puan olarak düşünün; yani bu 3 dersten yaptığınız doğrularla türkçeden, matematikten, fenden yaptığınız yanlışları azcık kapatıyorsunuz. Katsayı ve puantaj farklı biliyorum ama size ileride çok getirisi olacaktır. Son 3 aya girildiğinde her gün mutlaka 30 türkçe, 30 fen, 30 matematik veya 1 deneme çözün. Yanlışlarınızın iyice üzerine gidin. Özellikle matematikte bolca yeni nesil soru görmeye çalışın.

Senin için 3 kilit ders olmalı; Türkçe fen matematik. Bu dersleri en az 15 net yapmaya çalış. Din sosyal İngilizce derslerini de extra puan olarak düşünün; yani bu 3 dersten yaptığınız doğrularla türkçeden, matematikten, fenden yaptığınız yanlışları azıcık kapatıyorsunuz. Katsayı ve puantaj farklı biliyorum ama size ileride çok getirisi olacaktır. Son 3 aya girildiğinde her gün mutlaka 30 Türkçe, 30 fen, 30 matematik veya 1 deneme çözün. Yanlışlarınızın iyice üzerine gidin. Özellikle matematikte bolca yeni nesil soru görmeye çalışın.

Tamam hocam ama aklıma bir şey takildi deprem sonrası LGS de ilk dönem konularından mı sorarlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230210_121557_Instagram.jpg
    Screenshot_20230210_121557_Instagram.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı