LGS 2022 yüzdelikleri değişir mi?

FurkanKeremX24

Hectopat
Merhaba. Bugün LGS'ye girdim ve sorular açıklandı. Puanımı 417 hesapladım ve geçen seneye göre puanım %3 civarlarında. Hedefim %6 yapıp sosyal bilimler lisesine gitmekti fakat birçok kişi sınavın çok kolay geçtiğini, yine birçok kişi de batırdığını söylüyor. Tahmininizce yüzdelik puanlar nasıl olur?
Netlerim:

• Matematik: 11D 5Y.
  • Türkçe: 18D 2Y.
  • Fen: 18D 2Y.
  • İnkılap: 9D 1Y.
  • Din: 10D 0Y.
  • İngilizce: 10D 0Y.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bugün LGS'ye girdim ve sorular açıklandı. Puanımı 417 hesapladım ve geçen seneye göre puanım %3 civarlarında. Hedefim %6 yapıp sosyal bilimler lisesine gitmekti fakat birçok kişi sınavın çok kolay geçtiğini, yine birçok kişi de batırdığını söylüyor. Tahmininizce yüzdelik puanlar nasıl olur?
Netlerim:

• Matematik: 11D 5Y.
  • Türkçe: 18D 2Y.
  • Fen: 18D 2Y.
  • İnkılap: 9D 1Y.
  • Din: 10D 0Y.
  • İngilizce: 10D 0Y.
Geçen sene sınav daha zordu siz 2019’u baz alın yüzdelik dilimler benzeyecek gibi gözüküyor.

Sınav ortalama bir sınavdı, net bir tahmin yapmanın zor olacağını düşünüyorum. Şimdiden bu tarz şeylerin hesabını yapmaktansa akışına bırakın, hiç değilse sonuçlar açıklanıncaya kadar kafanız rahat olsun. Tatilinizi böyle şeylerle bence harcamayın.

Sınav ortalama bir sınavdı, net bir tahmin yapmanın zor olacağını düşünüyorum. Şimdiden bu tarz şeylerin hesabını yapmaktansa akışına bırakın, hiç değilse sonuçlar açıklanıncaya kadar kafanız rahat olsun. Tatilinizi böyle şeylerle bence harcamayın.
Hocam öğretmen misiniz? Öğretmeseniz branşınız nedir?

Yani 2021’e girmiş ve tüm seneleri çözmüş birisi olarak ben benzettim. Matematik baya kolaymış, fen her seneki gibi, Türkçe eleyici diyorlar fakat onun da geçen senekilerden farkı yok ki dil bilgisi gibi olaylarda girince daha da kolay olmuş.
Değildi. 2021 matematikte 2y yapmıştım. 2022 4y +2b matematik.

Değildi. 2021 matematikte 2y yapmıştım. 2022 4y +2b matematik.
2022'ye mi girdin? Neyse zaten liselerin taban puanları açıklanınca belli olacak zor mu kolay mı olduğu çok tartışmaya gerek olan bir durum yok.

Ekleme: 470 puan alan birisinin yüzdeliği %1'miş demek ki sınav 2020'den kolaymış dediğim gibi :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı