LGS 2022'de uçlu kalem yasak mı?

Daha matematiğe adamakıllı kafa yormamışsınız zor diyorsunuz? Size zorsa herkese zor. 15 net üstü yapan kişilerin en az 10-15 kaynak bitirdiklerini görürsünüz. Matematik zor deyip direk bırakıyorsunuz yapmayın.

Benim konum normal matematik ile değil ancak LGS 2021'deki yeni nesil sorular boş değil mi sencede ne işime yarayacak şimdi cahil deme ama mantıklı bir soru cevabı yok?

Benim konum normal matematik ile değil ancak LGS 2021'deki yeni nesil sorular boş değil mi sencede ne işime yarayacak şimdi cahil deme ama mantıklı bir soru cevabı yok?
Yapacak bir şey yok mecbur çalışacaksın.Eğitim sistemini bizim kararımızla değiştirmiyorlar. Mantıklı bir cevap oldu mu?

Kusura bakmayın. Kaç kaynak bitirdiniz?
Bence bitirilen kaynak mitarı değilde kaynakların kalitesi daha önemli. Belki de ben kendimi rahatlatmak için öyle düşünüyorum. Hiç kaynak bitirmedim, örnek soru çözmedim, geçmiş yılın sorularını çözmemiştim. Dün 1 tanesini çözdüm rahat yapabiliyordum. Yıl boyunca bence kaliteli kaynaklardan çözdüm ve onlar LGS sorularından daha zorlardı.

Bence bitirilen kaynak mitarı değilde kaynakların kalitesi daha önemli. Belki de ben kendimi rahatlatmak için öyle düşünüyorum. Hiç kaynak bitirmedim, örnek soru çözmedim, geçmiş yılın sorularını çözmemiştim. Dün 1 tanesini çözdüm rahat yapabiliyordum. Yıl boyunca bence kaliteli kaynaklardan çözdüm ve onlar LGS sorularından daha zorlardı.
Yeni nesil demeyi unutmuşum.

Şimdi şöyle düşünün hayatts başınıza çok kötü bir olay geldi diyelim. Ah bu çok kötü, bunu çözmem imkansız diyerek sürekli söylenecek misiniz? Peki bu sorunu çözecek mi? Bunu sadece LGS olarak algılamayın. Birileri çözememiş diye herkes çözemeyecek değildir matematik sorularını. Ya da biri LGS'de soruları çözdüğü için dahi değildir efendim. Kafanızda nasıl büyümüyorsanız artık "Bu çok zormuş, ben bunu asla yapamam."Peki 4 kaynakta o çok zor diye adlandırılan matematik sorularından hiç mi yapamadınız? Kendinize bir şans verin lütfen. LGS'de sana üstte formülü veriyor. Tek yapacağın şey yerine yerleştirmek ve Soruyu anlamak. Matematikten korkmayın lütfen.

Şimdi şöyle düşünün hayatts başınıza çok kötü bir olay geldi diyelim. Ah bu çok kötü, bunu çözmem imkansız diyerek sürekli söylenecek misiniz? Peki bu sorunu çözecek mi? Bunu sadece LGS olarak algılamayın. Birileri çözememiş diye herkes çözemeyecek değildir matematik sorularını. Ya da biri LGS'de soruları çözdüğü için dahi değildir efendim. Kafanızda nasıl büyümüyorsanız artık "Bu çok zormuş, ben bunu asla yapamam."Peki 4 kaynakta o çok zor diye adlandırılan matematik sorularından hiç mi yapamadınız? Kendinize bir şans verin lütfen. LGS'de sana üstte formülü veriyor. Tek yapacağın şey yerine yerleştirmek. Matematikten korkmayın lütfen

@Dünyadan biri @CHRİS W4LKER

Geri
Yukarı