LGS 2023'e girdim istediğim okulun OBP puanı düşer mi?

Ececikkkk

Zeptopat
Daha fazla  
İyi günler ben LGS 2023'e girdim ama başından beri OBP puanım ile bir liseye gitmeyi planlıyordum. Şimdi benim OBP puanım 88.900 gibi bir puan çıkıyor. Benim gitmek istediğim okulun OBP puanı ise 2022 yılının taban puanına göre 89. Ben tercihlerimde 1. sıraya bu okulu yazsam sizce bu okula girebilir miyim? Açıkçası ben bu sene LGS 2023 bayağı kolay olduğu için taban puanlarının düşeceğini düşünüyorum. Sizce istediğim okulun OBP puanı düşer mi? Veya yükselme ihtimali var mı? Sizce bu okula girebilir miyim?

İyi günler ben LGS 2023'e girdim ama başından beri OBP puanım ile bir liseye gitmeyi planlıyordum. Şimdi benim OBP puanım 88.900 gibi bir puan çıkıyor. Benim gitmek istediğim okulun OBP puanı ise 2022 yılının taban puanına göre 89. ben tercihlerimde 1. sıraya bu okulu yazsam sizce bu okula girebilir miyim? Açıkçası ben bu sene LGS 2023 bayağı kolay olduğu için taban puanlarının düşeceğini düşünüyorum. Sizce istediğim okulun OBP puanı düşer mi? Veya yükselme ihtimali var mı? Sizce bu okula girebilir miyim?

LGS 2023 çok kolay olduğu için puanlar düşmez artar. Puanlar arttığı için daha fazla OBP okullarına başvuru olacak ve OBP puanı ile alanlarda puanı yükselecek. Bu sene 91 civarında olur diye tahmin ediyorum girmeye çalıştığınız okulun.

OBP genellikle fazla oynamaz bu arada hocam LGS'ye girdiyseniz yaşınızı neden 23 yaptınız.

Ay hesap açmaya çalışırken sallamıştım doğum tarihini xfğaöpefğpwaöe. Değiştirebiliyor muyum onu?

LGS 2023 çok kolay olduğu için puanlar düşmez artar. Puanlar arttığı için daha fazla OBP okullarına başvuru olacak ve OBP puanı ile alanlarda puanı yükselecek. Bu sene 91 civarında olur diye tahmin ediyorum girmeye çalıştığınız okulun.

Bu da mantıklı ya. Ben puanlar falan bayağı yüksek gelirse herkes LGS puanı ile girer, OBP ile katılacak olanlar azalır belki diye düşünmüştüm.

Liseden liseye değişiklik gösterir ama genele bakıldığında çoğu kişi iyi yapmış diyebiliriz. İyi yapan öğrencilerde sınavla öğrenci alan liseler tercih ederse LGS ile alan liselerin puanı yükselir. Bu durumda OBP puanları muhtemelen düşer. Yükselse bile en fazla 1-2 puan yükselir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı