LGS 2023'te hayal kırıklığı yaşadım

Squaxw

Hectopat
Ben sınava büyük bir ümit heyecanla girerken çıkışta hiç öyle olmadı. Denemelerde istediğim lise tutuyoken LGS'de tutmadı ne diyeceğim yapacağım bilmiyorum. Ailemi hayal kırıklığına uğrattım. Nasıl istediğim liseyi kazanamadım onu düşünüyorum. Arkadaşlarım ile deneme puanlarımız neredeyse aynıyken LGS'de ben onlardan çok geride kaldım. Onlar istediği liseleri kazandılar ben kazanamadım, ne yapacağım bilmiyorum kendi berbat hissediyorum. Yaşadığım ilçede kazanmak istediğim liseden hariç adamakıllı lise yok. Ne yapacağım şimdi hiç bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sınava büyük bir ümit heyecanla girerken çıkışta hiç öyle olmadı. Denemelerde istediğim lise tutuyoken LGS'de tutmadı ne diyeceğim yapacağım bilmiyorum. Ailemi hayal kırıklığına uğrattım. Nasıl istediğim liseyi kazanamadım onu düşünüyorum. Arkadaşlarım ile deneme puanlarımız neredeyse aynıyken LGS'de ben onlardan çok geride kaldım. Onlar istediği liseleri kazandılar ben kazanamadım, ne yapacağım bilmiyorum kendi berbat hissediyorum. Yaşadığım ilçede kazanmak istediğim liseden hariç adamakıllı lise yok. Ne yapacağım şimdi hiç bilmiyorum.
Dostum LGS bu yani neden bu kadar kaygılı hissediyorsun elbet bu zamanlar geçince bak zamanında neye üzülüyormuşum deyip geçeceksin.

Kanka boş ver LGS'yi falan. İstediğin lise gelmesede moral bozmana gerek yok. Lisede daha fazla çalışırsan yüksek liselerdeki rakiplerini bile geçebilirsin. Hem LGS daha yolun başı fazla kafana takma.

Dostum LGS bu yani neden bu kadar kaygılı hissediyorsun elbet bu zamanlar geçince bak zamanında neye üzülüyormuşum deyip geçeceksin.

Çoğu arkadaşımla birlikte bir liseye gidecekken ben ayrı kalacağım ve gideceğim yerde çok dandik bir lise olacak herhalde. Ailemi de hayal kırıklığına uğrattım, en çok da ona üzülüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu arkadaşımla birlikte bir liseye gidecekken ben ayrı kalacağım ve gideceğim yerde çok dandik bir lise olacak herhalde. Ailemi de hayal kırıklığına uğrattım, en çok da ona üzülüyorum.
Arkadaşlar önemli değil ki bunu şimdi anlamazsın ama biraz ileride anlamaya başlayacaksın okul içinse çok üzülme zaten Türkiye'de yaşadığın için eğitim sistemi diplerde hangi okula gitsen hemen hemen aynı eğitimi göreceksin ve artı olarak kötü liseye gitsen bile içinde çalışma azmi varsa lise farkını gram hissetmezsin her şey sende bitiyor.

Bende soruları tam okumadan çözdüm matematik de normalde 15'e 1 gelecekti (aslında 17'e 1 ama süre yetmedi 2 soru optige geciremedim) şu an 13'e 3 çok hata ettim çok 446 ya da 451 gelecek büyük ihtimalle umarım yığılma olmaz.

Siz yine iyi yapmışsınız benim istediğim lise 380 puanlarda brn denemelerde 390 400 alıyorken LGS'de 350 360 arasında bir puan aldım😕 krndimden utanıyorum bütün emeklerim boşa gitti sanki.

Arkadaşlar önemli değil ki bunu şimdi anlamazsın ama biraz ileride anlamaya başlayacaksın okul içinse çok üzülme zaten Türkiye'de yaşadığın için eğitim sistemi diplerde hangi okula gitsen hemen hemen aynı eğitimi göreceksin ve artı olarak kötü liseye gitsen bile içinde çalışma azmi varsa lise farkını gram hissetmezsin her şey sende bitiyor.

Bence lise farkı büyük bir fark olacak gibi geliyor şimdi ne güzel bakımlı bir Anadolu lisesinde okumak varken kim eski bir okula gitmek isterki😕

Aga bende zamanında böyleydim ortalama bir liseye gittim ve hani her şeyin çok kötü olacağını sanıyordum ama çok iyi dostluklar edindim, çok güzel anılarım oldu şu an iyi ki buraya gelmişim diyorum pek kafana takma.

Dostum lise senin hiçbirşeyini belirlemez, sadece işini kolaylaştırır. Önemli olan üniversite, üniversite sınavlarına düzgün çalış denemelerde ben bunu yapıyorum sınavdada yaparım deme, başkalarınada bakma, sadece kendine odaklan ve çalışmana bak. Bunları yaparsan zaten güzel sonuç çıkarırsın LGS dediğin boş bir sınav takma kafana.

Yeni konular

Geri
Yukarı