LGS 2023'ten korkuyorum

Merhaba. 13 yaşındayım bu sene LGS'ye gireceğim. Derslerim vs iyi e-Okul ortalamam 97.1874.

Yeni nesil sorular çözerken zorlanıyorum ve özellikle matematikte çok kötü oluyorum, en son girdiğim denemede 10 net yaptım (11/3/6). İngilizceyi hep fulluyorum, inkılap 9/1 veya 8/2 din kültürü Full veya 9/1, Türkçem genelde 15 net geziyor ama son denemede şansa bala 18 net yaptım. Fenim genelde 15/5.

Derslerime hiç çalışmıyorum ama bunun eksikliğini görüyorum. 10 denemeden 3-4'ünde 400'ü geçiyorum. Benim için kötü çünkü fen lisesi hedefim ve ileride yazılım mühendisi olmak istiyorum. Tüm hocalarıma görüştüm hepsi ilgi gösterdi ama içimden gelmiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Girdiğin denemelerden daha basit olduğunu bilerek girmen seni rahatlatır belki zira beni rahatlatmıştı. Ayrıca lisedeki matematik o kadar da yeni nesil tarzı değil, bildiğin kazanım türü.

Sana şöyle diyeyim LGS tarzı soru bankaları al çözebildiğini çöz çözemediğini video çözümden mutlaka bak ve önceki LGS sorularının hepsini çöz. LGS de sorulan soru tiplerini öğren. LGS zor bir sınav değildir stres yapıp bir soruyu 5 kere okumazsan yaparsın.

Geri
Yukarı