LGS 280 puanla hangi liseye gitmeliyim?

sylexWW

Picopat
Selam. Bugün cevap anahtarları paylaşıldı tam kesin değil ama 280 gibi bir puan almışım. Sizce hangi liseye gitmeliyim, meslek mi, Anadolu mu imam hatip mi? Ve arkadaşlar 260 280 puanın kötü olduğunu söylüyor. Sizce lisede derslerime odaklanırsam bir şeyler başarabilir miyim? Maalesef deprem sel felaketi yüzünden odaklanamadım derslere de LGS önemli değildi benim için ama sormak istedim yine de.

Selam. Bugün cevap anahtarları paylaşıldı tam kesin değil ama 280 gibi bir puan almışım. Sizce hangi liseye gitmeliyim, meslek mi, Anadolu mu imam hatip mi? Ve arkadaşlar 260 280 puanın kötü olduğunu söylüyor. Sizce lisede derslerime odaklanırsam bir şeyler başarabilir miyim? Maalesef deprem sel felaketi yüzünden odaklanamadım derslere de LGS önemli değildi benim için ama sormak istedim yine de.
Diploma notuyla alan evine en yakın okula gidebilirsin.

Ders çalışabileceğine inanıyorsan(9-10'da günde 3 saat, 11-12'de günde 6 saat; okul hariç) Anadolu'ya, değilse meslek lisesine gidebilirsin. Meslek liselerinde gerçekten güzel meslek liseleri var fen lisesini bırakıp gidesim geliyor.Ciddi döner sermaye ve üretim yapıyorlar.

Üniversite düşünüyorsan meslek lisesi önermem mtok ile girebilirsin diyenler olacaktır ama hem yine minimum 300 bine girmesi gerekecek hem de ceng gibi yazılım gibi mtoklara girmesi çok da basit şeyler değil.

Ders çalışabileceğine inanıyorsan(9-10'da günde 3 saat, 11-12'de günde 6 saat; okul hariç) Anadolu'ya, değilse meslek lisesine gidebilirsin. Meslek liselerinde gerçekten güzel meslek liseleri var fen lisesini bırakıp gidesim geliyor. Ciddi döner sermaye ve üretim yapıyorlar.

Bu puanla adamakıllı üniversiteye gitmesi için 3-6 saatten daha fazla çalışması lazım.

Ben 200 aldım Anadolu'ya gittim OBP ile notlarım çok iyi ve iyi bir üniversite kazanacağımı düşünüyorum.

Geri
Yukarı