LGS 47 gün kala kazanılır mı?

Denemelerde 310 falan alıyorum matematik netlerim yerlerde konuları bilmiyorum çalışmak da istemiyorum. En iyi olduğum ders fen onda da batırıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Bence çözebildiğiniz kadar deneme ve çıkmış soru çözerek en azından bazı konuları öğrenirsiniz ve soru tipi ezberlemiş olursunuz LGS de karşınıza bu tip sorular geldiğinde de konuyu bilmeseniz de soru hakkında bir fikriniz olur

Güzel bir lise güzel bir üniversitenin temelidir. Düşük puanlı veya düz liselerde sesten ders dinleyemezsin. Zorbalanabilirsin. Etrafındaki kişiler genellikle serseri olur. Bu eğitimini de etkiler.

Zorunlu değildir ama temel olarak katılıyorum. Çevrenizde olan biten sizi direkt olarak etkiler, etrafınızda çalışkan 30 kişinin olmasının sağladığı hırs ve motivasyon varken bomboş kafa 30 kişinin gürültüsü çekilmemeli. Ancak isimsiz önemsiz liselerden çok yüksek puanlar alanlar da var.

Denemelerde 310 falan alıyorum matematik netlerim yerlerde konuları bilmiyorum çalışmak da istemiyorum. En iyi olduğum ders fen onda da batırıyorum. Ne yapmam gerekiyor?
bol bol deneme başka çaren yok artık

Aynı zamanda evet, 47 günde hiçbir şey öğrenemezsin. Deneme çözerek bilgileri sorulardan elde etmeye çalış. Bilgiler muhtemelen kalıcı olmayacaktır ama sınavdan en yüksek puanı bu süreçte bu şekilde alacağını düşünüyorum.

Aynı zamanda evet, 47 günde hiçbir şey öğrenemezsin. Deneme çözerek bilgileri sorulardan elde etmeye çalış. Bilgiler muhtemelen kalıcı olmayacaktır ama sınavdan en yüksek puanı bu süreçte bu şekilde alacağını düşünüyorum.

Size katılıyorum, 47 gün kala konuyu değil de soru tipi öğrenmesi daha yararlı olujr

Yerleştirmeyle alan 2 okul var biri çok sıkıntılı diğerinin puanı yüksek.

Yani o zaman mecburen çalışacaksın lisede en önemli olan şey okulun konumu mahallesi ve senin edindiğin çevren sıkıntılı bir okula gitmek kötü bir şey ortaokul arkadaşlarımdan biliyorum çevresine ayak uydurmak için eskiden yapmayacağı şeyleri yapıyolar.

taban puanı 355 olan mesleki ve teknik anadolu lisesi var ama internetten yorumlarına baktım okulun çok kötü olduğunu söylüyorlar

Taban puanı 355 olan mesleki ve teknik Anadolu lisesi var ama internetten yorumlarına baktım okulun çok kötü olduğunu söylüyorlar.

Yani kötü alsanda hayatın sonu değil bu boş yere kendini strese sokma ama unutmaki başarılı insanların arasında okursan sende başarılı olursun bence LGS'den sonra hem obpne göre hem de aldığın puana göre çevresi en iyi okula gitmeye bak.

Geri
Yukarı