LGS deneme 84 net nasıl 89'a çıkar?

Ali 183

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, ben bu yıl LGS’ye girecek bir 8. sınıf öğrencisiyim ve hedefim 88-90 doğru yapmak. Şu an her gün deneme çözüyorum ve denemelerde ortalama 84 doğru yapıyorum ve bunu dağılımı şöyle oluyor:

Türkçe 1 yanlış 19 doğru
İnklap, din, ingilizce full
Matematik: 17 doğru 2 yanlış 1 boş
Fen: 3 yanlış

Tabii bu hep böyle değil, bazen sayılar değişiyor ama genellikle toplam doğru sayım değişmiyor. Ben bu 84’ü nasıl 89’a çıkarabilirim? Haftada 3 kez özel öğretmen geliyor (Fen, matematik ve Türkçe-İnkılap öğretmenleri). Konu eksiğim hiç yok. Son 26 günü nasıl değerlendirirsem 88-90 yapabilirim?

Merhabalar, ben bu yıl LGS'ye girecek bir 8. sınıf öğrencisiyim ve hedefim 88-90 doğru yapmak. Şu an her gün deneme çözüyorum ve denemelerde ortalama 84 doğru yapıyorum ve bunu dağılımı şöyle oluyor:

Türkçe 1 yanlış 19 doğru.
İnklap, din, İngilizce Full.
Matematik: 17 doğru 2 yanlış 1 boş.
Fen: 3 yanlış.

Tabii bu hep böyle değil, bazen sayılar değişiyor ama genellikle toplam doğru sayım değişmiyor. Ben bu 84'ü nasıl 89'a çıkarabilirim? Haftada 3 kez özel öğretmen geliyor (Fen, matematik ve Türkçe-İnkılap öğretmenleri). Konu eksiğim hiç yok. Son 26 günü nasıl değerlendirirsem 88-90 yapabilirim?

Ben de 8. sınıf öğrencisiyim. Hangi liseyi hedefliyorsun? Ona göre çalış ve stres yapma. Kendine güven. Netlerin kötü değil. Fen kısmında basit düşünmeye dikkat et paragraflarda. Benim 90 net geliyor genelde. Başaracağız dostum.

Son 1 ayını kaliteli yayınların denemelerini çözerek geçirmeye bak. Kolay ve kalitesiz sorular ile vakit kaybetme zaten belli bir seviyenin üstündesin şu anda. Fendeki yanlış sayını düşürebilirsen senin için çok güzel olur. Matematige kıyasla daha kolay fen netlerini arttırmak. Denemelerde çoğunlukla hangi konudan yanlışın varsa oraya yüklen.

Ben sınava girdiğimde okyanusun soruları çok kaliteliydi. Şuan pek bilmiyorum ama "yeni nesil" dedikleri sorular senin netlerini yukarı taşıyacaktır. Başarılar şimdiden.

Sorun değil, artık liseye yerleşmişsiniz. Lise hayatına bakmak lazım. Onun dışında netlerde deneme ile artış olur, eksiğinizi görür ve çalışırsınız. Denemede de soru şekillerini ve zaman kontrolünü yapmayı öğrenirsiniz.

Lise hayatı çok daha önemli inanın. Derece ile girdiğim lisede şu an ayak uydurma sorunu yaşıyorum mesela ben.

Geri
Yukarı