LGS deneme sınavında net sayısını nasıl arttırabilirim?

Doping Hafıza tamamen ezber yaptırır hocam. 9'a geçince 8'den almamız gereken bilgilerin çoğu olmayacaktır.

Hocam kalitesiz bir eğitim veriyorlar önemli olan onu hatırlayabilmek ve okuduğunda "evet bu o konudaki anlatım" diyebilmektir. Doping hafıza gibi paralı yerler maalesef bunu sunmuyor biraz azim ve biraz çaba ile daha iyileri yapılabilir.

Hocam kalitesiz bir eğitim veriyorlar önemli olan onu hatırlayabilmek ve okuduğunda "evet bu o konudaki anlatım" diyebilmektir. Doping hafıza gibi paralı yerler maalesef bunu sunmuyor biraz azim ve biraz çaba ile daha iyileri yapılabilir.
Kesinlikle öyle. Doping hafıza kendine çok iyi reklam yapıyor. Bir şeyi günde 100 defa gösterip ezber yaptırıp. Sonra sınavdan sonra hiçbir şey aklında kalmıyor. Sınavdan 500 puan yaptırır doğru fakat. İlerisi için yani uzun vadede mantıksız. Bilgi gidiyor sınavdan sonra. Verimli, planlı, programlı bir çalışma tüm herşeyden çok daha iyidir.

Tebrik ederim. Ben de şuan lise 1. sınıfım. İnanın LGS deki netleriniz denemelerdekinden yüksek olacaktır. İstanbulda'ysanız Pertevniyal Lisesi'ni kesinlikle tavsiye ederim (benim okuduğum okul. Aksaray metrosuna 5 dk mesafede)

Kesinlikle öyle. Doping hafıza kendine çok iyi reklam yapıyor. Bir şeyi günde 100 defa gösterip ezber yaptırıp. Sonra sınavdan sonra hiçbir şey aklında kalmıyor. Sınavdan 500 puan yaptırır doğru fakat. İlerisi için yani uzun vadede mantıksız. Bilgi gidiyor sınavdan sonra. Verimli, planlı, programlı bir çalışma tüm herşeyden çok daha iyidir.

Hocam zaten önemli olan LGS değil ki 1 ayda her şeyi ezber yapabilirsin önemli olan kalıcı ve uzun vadeli olması.

Hocam ezber yapıp sınava girersin hiç heyecan yapmazsan kazanırsın gibime geliyor ama matematik gibi denklem çözmede sadece soru çeşitlerini ezberlemek gerekiyor.
LGS'yi bu yüzden getirdiler zaten. TEOG'ta herkes yani çoğu kişi ezber yapıp girdi. Ezber'i engellemek için mantık ile çözülebilen olan sistemi yani LGS geldi. Matematik'te her çeşit soru olabilir. Mantık olmazsa olmaz matematikte.

Geri
Yukarı