LGS denemesinde 350 puan nasıldır?

Benim gitmek istediğim lise 446 puanda, Türkçe 15 doğru 5 yanlış, Matematik 18 doğru 2 yanlış, Fen 19 doğru 1 yanlış yapıp gerisini fullesem 456 puan oluyor zaten. Aslında sınavda tek gereken soruyu anlamak ve konsantre olmak.

Ama ben matematiği çoğunlukla 5 doğru 15 boş gibi yaptığım için bu biraz zor ama fen ve Türkçe bayağı geliştirmeye çalışıyorum cevapladığın için teşekkürler.

Ama ben matematiği çoğunlukla 5 doğru 15 boş gibi yaptığım için bu biraz zor ama fen ve Türkçe bayağı geliştirmeye çalışıyorum cevapladığın için teşekkürler.
LGS matematiği konu üzerine değil mantık üzerine kurulmuş. Konulari öğrenip birçok soru çözerseniz olay biter. Ama 1 haftada maalesef çok dar bir süre bunun için. Yine de 2 net artırabilirsiniz zannediyorum yaklaşık 14-17 puan eder.

Yani yeni nesil soruları çok çözemiyorum ama yine de ağırlık vereceğim.
Yeni nesil dediğin şey aslında "Ay ben bunu çözemedim bırakıyorum." diye 2 dakikalık her soruya ayrılan süre dolmadan geçtiğin sorulardır. Aslında fen matematiğe göre daha kolay olduğu için önce feni çözersen matematiğe zamanın kalır.

LGS matematiği konu üzerine değil mantık üzerine kurulmuş. Konulari öğrenip birçok soru çözerseniz olay biter. Ama 1 haftada maalesef çok dar bir süre bunun için. Yine de 2 net artırabilirsiniz zannediyorum yaklaşık 14-17 puan eder.

Evet 1 hafta çok dar olduğu için elimden pek bir şey gelemez ama dediğiniz gibi en azından 1 2 net arttırmaya çalışacağım.

Yeni nesil dediğin şey aslında "ay ben bunu çözemedim bırakıyorum." diye 2 dakikalık her soruya ayrılan süre dolmadan geçtiğin sorulardır. Aslında fen matematiğe göre daha kolay olduğu için önce feni çözersen matematiğe zamanın kalır.

Zaten bütün denemelerimde ilk fenden başlıyorum fen iyi gidiyor sonra matematik geliyor 1 soruya bakıyorum bakıyorum anlamıyorum geçiyorum yani işte bir 5 soru geçtiğim soru olmuyor.

Zaten bütün denemelerimde ilk fenden başlıyorum fen iyi gidiyor sonra matematik geliyor 1 soruya bakıyorum bakıyorum anlamıyorum geçiyorum yani işte bir 5 soru geçtiğim soru olmuyor.
Matematikte 2 soru çok kolay, 4 soru kolay, 8 soru orta, 4 soru zor, 2 soru ise çok zor olur (LGS'de). Sen demekki orta düzeyine bile ulaşamayabiliyor olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı