LGS için günlük çalışma tavsiyesi

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 21 Aralık tarihinden itibaren sıfırdan konulara başlayacağım. Sadece cumartesi günleri dinleneceğim. Günlük çalışma saati önemli değil. İster 5 saat olsun ister 7 saat. Ama tüm konuları rahatça bitirmem gerek. Evet biraz geç kaldım. Fakat aklım yeni başıma geldi. Matematiğim çok iyiydi fakat bu yıl saldım. Sözelde sadece Türkçem biraz kötü ama deneme sınavlarında 16-17 net yapabiliyordum hiç çalışmadan. İngilizce, Matematik, Fen ve Türkçe bunlar benim için en önemli dersler, birazda inkılap tarihi. Kaynak ve çalışma programı hazırlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Çalışma programı hazırlayamam çünkü hangi derslerde eksiğin olduğunu falan bilmiyorum ama tavsiye vereceğim sana. Günde 5 saat çalışıyorsan en az 2 saatini matematiğe ayır. Türkçe'de çalışmadan 17 net yapıyorsun günde 1 saat yeterli olacaktır. 1 saat fene çalış , geri kalan 1 saatte de İngilizce , İnkılab vb. derslere çalışabilirsin. Konu tekrarından ziyade soru çözmeye ağırlık ver. Matematik çözerken çözebileceğin en zor soruları çözmeye çalış ki zor sorulara alışıp sınavda zorlanmayasın.

Çalışma programı hazırlayamam çünkü hangi derslerde eksiğin olduğunu falan bilmiyorum ama tavsiye vereceğim sana. Günde 5 saat çalışıyorsan en az 2 saatini matematiğe ayır. Türkçede çalışmadan 17 net yapıyorsun günde 1 saat yeterli olacaktır. 1 saat fene çalış, geri kalan 1 saatte de İngilizce, İnkılab vb. derslere çalışabilirsin. Konu tekrarından ziyade soru çözmeye ağırlık ver. Matematik çözerken çözebileceğin en zor soruları çözmeye çalış ki zor sorulara alışıp sınavda zorlanmayasın.

Teşekkürler tavsiyeniz için hocam. 2 eksiğim var sadece Matematik ve İngilizce. İngilizcem iyi fakat dersi pek takmadım o yüzden 1 ünite geriyim.

Kendini en iyi sen tanıyorsun. Eğitim koçluğu yaptığım öğrenciler oldu ama seni tanımadığım için ben sana ne dersem diyeyim bir şeyler eksik kalacak. Günlük Matematiği zor konulardan çalışman şart. Kendi alışkanlıklarına göre bir program hazırla. Kaynak önerisi istiyorsan sana ulaşabileceğim bir adres verebilirsin.

Geri
Yukarı