LGS için kitap tavsiyesi

Arkadaşlar ben bu sene LGS'ye gireceğim şimdiden derslere başlamayı düşünüyorum. Bu seneki daha az başarı oranından dolayı riske atmak istemiyorum. Tam da LGS için kitap lazım, böyle konu anlatımlı tüm dersler, hafiften de tam konuyu kavramalik sorulu kitap lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç için ve konuyu kavramak için 0'dan 8'e kitaplarına bakabilirsiniz. Her sınıf için var ve başlangıç için ideal kitaplar.

Şimdilik daha çok ilk konulara göz gezdirmelisin. Ardından o konular hakkında konuları kavramak için yeni nesil olmayan kazanım testlerini çöz. Örnek sorulara göre zaten yeni kitaplar çıkacağı için yeni nesil şimdiden çok çözmeni tavsiye etmem. Kitap olarak da önerim tonguçun 7'den 8'e kitabı var onu alabilirsin (bunları bu yıl olan LGS'de 1,25'lik dilime giren birisi olarak söylüyorum). Yeni nesil çözmeden de kastım ilk olarak yeni nesil sorulara alışmak için kolay yeni nesil soruları çöz. Zaten önerdiğim kitapta da o şekilde yapılmış diye biliyorum ama sen gene de araştır.

Son düzenleme:
Bu sene kardeşim girdi ve 0,6 lık dilime girdi ve kullandığı kitaplar gerçekten işine yaradı aşağıya bırakıyorum.
Artı Zeka Atom test.
Nartest.
Okyanus yayınları master serisi(Matematiği baya zor).
Ankara Yayıncılık ve İsem yayınları. Bu yayınların kitaplarını alırsanız işinize yarayacağını düşünüyorum.
Mozaik yayınları ve süper 8 kitabını da öneririm.

Şimdilik daha çok ilk konulara göz gezdirmelisin. Ardından o konular hakkında konuları kavramak için yeni nesil olmayan kazanım testlerini çöz. Örnek sorulara göre zaten yeni kitaplar çıkacağı için yeni nesil şimdiden çok çözmeni tavsiye etmem. Kitap olarak da önerim tonguçun 7'den 8'e kitabı var onu alabilirsin (bunları bu yıl olan LGS'de 1, 25'lik dilime giren birisi olarak söylüyorum). Yeni nesil çözmeden de kastım ilk olarak yeni nesil sorulara alışmak için kolay yeni nesil soruları çöz. Zaten önerdiğim kitapta da o şekilde yapılmış diye biliyorum ama sen gene de araştır.

Ben o kitapi almaya düşünüyordum pandemiden önce LGS tibli 7. sınıf denemelerine her hafta 3 farkli ana derslere girdim başta 3 doğru getiriyordum sonra 15 doğruya ulaştı yeni nesil sorulara alışkınım ama şu an uzun zamandır o soruları çözmedim senin dediğini yapacağım o şekil ilerlersem fayda ediceğini düşünüyorum inşallah Allah'ın izniyle ilk yüzde 5'e girerim.

Ben ilk sene LGS'ye girdiğimde okyanus ve tudem le çalışıyordum. Onlara bakabilirsin. Tabii ilk LGS senesinde vardılar hâla var mı bilmiyorum. (Varmış)

Geri
Yukarı