LGS için öneriler

Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 8. sınıfa gidiyorum, daha önce dersler ile pek ilgim olmadı. Ailem bir yıl dişini sık iyi bir yere gir diyor. Ders çalışmayı ben de istiyorum. Ancak konularda birçok eksiğim var. Şimdi internetten izle diyebilirsiniz, öncelikle zamanım az ve bilmediğim çok konu var. Malum bu COVID-19 nedeniyle okullar da kapalı. Ben okul olmadığı zamanlarda konuları anlayamıyorum. Çünkü okulda fiziksel olarak eğitim görüldüğü için ben de daha iyi anlıyordum. Okul 7. sınıfın ortasında bittiğinden dolayı son konuları da bilmiyorum. Eski konuları takip edeceğim diye 8. sınıfta da geri kalmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? (Not: LGS'de çok yüksek bir şeyler istemiyorum zaten. 390+ alsam yeter benim için.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi ben de son aylarda asalak olmuştum sonra kahramanım olan COVID-19 geldi konular yarıya indi online eğitimi iyi yerden aldım ve istediğim yeri tutturdum. Şimdi iyi ki çalışmışım diyorum.
Sen de bu 1 yılı LGS'ye vermelisin.

Notunu puan olarak değil yüzdelik dilim olarak hesaplamalısın en doğrusu bu olur.
Bol bol denemeye girmelisin soru yeni nesil soru tarzına alışmalısın.
Farklı kaynaklardan soru çözmelisin. Çok soru çözmen gerekli değil farklı sorular çözmelisin.
Ailenin durumu iyiyse güzel bit dershaneye gitmelisin bizim okulda doğru düzgün ders işlenemediği için dershane çok önemli.

Ben bunları yaptım 440 puan alıp %2.5'e girdim daha iyisi olabilirdi ama istediğim okul için yeterli bir puandı. Şimdiden çok kasmamalısın son 2-3 ayda sorulara abanmalısın.

Sorularını çöz, kontrol et anlamadıklarını hocalarına sor. Günde 10 tane sözel mantık ve 20 tane de paragraf çöz.

Sorularını çöz, kontrol et anlamadıklarını hocalarına sor. Günde 10 tane sözel mantık ve 20 tane de paragraf çöz.
Teşekkürler dostum.
Vallahi ben de son aylarda asalak olmuştum sonra kahramanım olan COVID-19 geldi konular yarıya indi online eğitimi iyi yerden aldım ve istediğim yeri tutturdum. Şimdi iyi ki çalışmışım diyorum.
Sen de bu 1 yılı LGS'ye vermelisin.

Notunu puan olarak değil yüzdelik dilim olarak hesaplamalısın en doğrusu bu olur.
Bol bol denemeye girmelisin soru yeni nesil soru tarzına alışmalısın.
Farklı kaynaklardan soru çözmelisin. Çok soru çözmen gerekli değil farklı sorular çözmelisin.
Ailenin durumu iyiyse güzel bit dershaneye gitmelisin bizim okulda doğru düzgün ders işlenemediği için dershane çok önemli.

Ben bunları yaptım 440 puan alıp %2.5'e girdim daha iyisi olabilirdi ama istediğim okul için yeterli bir puandı. Şimdiden çok kasmamalısın son 2-3 ayda sorulara abanmalısın.
Tamam. Dediklerini uygulamayı deneyeceğim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı