LGS matematik netleri nasıl artar?

Hocam o zaman Türkçe, din, inkılap sorularını da çözemezdi. Çünkü onların sorusu direkt paragraftan oluşuyor.

LGS ve TYT matematik öyle değil maalesef. İyi bir Türkçe bilgisi olmadan çözme imkanınız yok. Ayrıca LGS Türkçe sorularında dil bilgisi daha fazla o yüzden 17-18 net yapması normal.

Yani bende mi sorun var anlamadım konu tekrarlarını yapıyorum dersi dinliyorum ama yapamıyorum yine de.

Kitap okuyun sürekli. Hatta 9 ve 10.sınıfı kitap okuyarak geçirmeniz yeterli.

Peki bu kolay orta zor branşlardan önerebileceğiniz deneme kaynakları var mı?

Denemeyi bırak antrenmanlarla matematik al ve baştan başla. Konuları ve tanımlarını mantığıyla birlikte öğren. Bu sırada tabii ki kitap okumayı alışkanlık hale getir. 4 ayda inanılmaz şekilde gelişirsin. Boş yere deneme ve yeni nesil soru kaynağı alıp çözmene gerek yok.

Denemeyi bırak antrenmanlarla matematik al ve baştan başla. Konuları ve tanımlarını mantığıyla birlikte öğren. Bu sırada tabii ki kitap okumayı alışkanlık hale getir. 4 ayda inanılmaz şekilde gelişirsin. Boş yere deneme ve yeni nesil soru kaynağı alıp çözmene gerek yok.

Dediğiniz taktiklerle kaç nete kadar çıkabilirim sizce bu arada kitap okuma alışkanlığım var

Merhaba ben denemelerde ara dersleri hep fulluyorum Türkçe 17 18 net fen de aynı şekilde 17 18 net lakin matematik 4 5 netlerde matematikten 9 net yapsam kafi nasıl yapabilirim test kitaplarında vs. soru çözerken resmen çözemiyorum konu tekrarı yapıyorum dersi derste dinliyorum ama olmuyor LGS'ye 4 ay kaldı bu 4 ay içerisinde her gün deneme çözerek yanlışları kontrol etmeyi planlıyorum sizce nasıl arttırabilirim?
Yapamadıklarını anlıyor musun?

Merhaba ben denemelerde ara dersleri hep fulluyorum Türkçe 17 18 net fen de aynı şekilde 17 18 net lakin matematik 4 5 netlerde matematikten 9 net yapsam kafi nasıl yapabilirim test kitaplarında vs. soru çözerken resmen çözemiyorum konu tekrarı yapıyorum dersi derste dinliyorum ama olmuyor LGS'ye 4 ay kaldı bu 4 ay içerisinde her gün deneme çözerek yanlışları kontrol etmeyi planlıyorum sizce nasıl arttırabilirim?
Soru bankasından çok deneme çözmeye odaklan.İmkanın varsa özel ders al.Yeni nesil soruları çözmeden önce konunun temelini doğru kavra.Temelde bilgi eksiğin olmasın.Denemeleri çözdükten sonra neyi yanlış yapmışım diye bak hocalarına falan sor.Bunları yaptıktan sonra rahat 9 neti geçersin.Eğer türkçe ve fende bu netlerden düşmüyorsan gayet güzel.

valla ben yanlışlarıma şu ana kadar hiç bakmadım eşeklik ettim

son 5 denemedir bir hareketlilik yok dediğim gibi ara dersler full fen türkçe 18 net

valla ben yanlışlarıma şu ana kadar hiç bakmadım eşeklik ettim
Sana bir şey söyleyeyim mi? Belki de tek sorunun bu olabilir. Bu yeni nesil denen sistem tamamen farklı soru tiplerini öğrenmek üzerine kurulu. Üşenme şu 4 ay tüm yanlışlarına, boşlarına ve gelcekteki yapamayacaklarına bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı