LGS programım nasıl?

Ben sadece 3 aylık çalışmayla 391 aldım, full çalışsaydım ne alırdım sen düşün. Mantık ve paragraf sorularını çöz. Özellikle matematiğe biraz daha ağırlık ver ondan çok fazla sorular çöz bilemediklerini hocalarına sor. Youtube'den IMT Hoca'yı falan izle. Türkçe ve fen için de birazcık ezber birazcık mantık lazım. Geri kalan dersler ezber zaten. Anlama yeteneğini geliştirmek için bol bol kitap oku, okumadıysan Hayvan Çiftliği'ni öneririm. Geçen sene girdim bu arada Sosyal Bilimler'de hazırlık okuyorum şu an.

Paragrafı da ilk gün 15 soru çözerek başla her gün beşer beşer artır. En sonunda günde 40 soru falan çöz. Mantık muhakeme sorularını abartma sakin kafayla, günde 15'i aşmayacak şekilde çöz.

Ben sadece 3 aylık çalışmayla 391 aldım, full çalışsaydım ne alırdım sen düşün. Mantık ve paragraf sorularını çöz. Özellikle matematiğe biraz daha ağırlık ver ondan çok fazla sorular çöz bilemediklerini hocalarına sor. Youtube'den IMT Hoca'yı falan izle. Türkçe ve fen için de birazcık ezber birazcık mantık lazım. Geri kalan dersler ezber zaten. Anlama yeteneğini geliştirmek için bol bol kitap oku, okumadıysan Hayvan Çiftliği'ni öneririm. Geçen sene girdim bu arada Soslayl Bilimler'de hazırlık okuyorum şu an.
Matematik yeni nesil soruları nasıl yaparım ve yapamadığım soruları buraya atsam sıkıntı olur mu?

1- Her gün paragraf sorusu çöz, bu sene 20 Türkçe sorusunun 15 tanesi paragraftı.
2- Matematiğinin iyi olması gerekiyor, elinden gelen her şeyi yap.
3- Şubat ayından itibaren düzenli olarak deneme çöz.
4- Yapamadığın soruları öğretmenlerine sormaktan asla çekinme.
5- Ders çalışmayan arkadaşlarına ayak uydurma.
6- Hiç bir şeyi erteleme.
7- Kendini ödüllendir, 4 saat ders çalıştıysan 1 saat oyun oynama hakkı ver kendine.
8- Kendine güven.
9- Sınavdan sonra gelecek rahatlığı düşünerek çalış.
10- Mutlaka hedef belirle.
11- Ailenin çalışma programına karışmasına izin verme. Tabii programında 2 saat ders 10 saat oyun varsa başka.
12- İmkanın varsa dershaneye git.
13- İnkılap, Din ve İngilizce'yi fullemeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı