LGS programım nasıl?

Dostum ben de LGS 2021'e hazırlanıyorum. Günlük soru sayımı 300'ün altına düşürmüyorum son 1 aydır (ders çalışamadığım günler hariç). Benim de başarımı arttıran şeyleri sana anlatayım.
Her gün en az 20 paragraf çöz ve her gün en az 30 dk. kitap okusan her ders için faydalı olur.
Matematik ve Fen'de temel-orta-zor diye git ve aldığın kitapların video çözümlü olmasına dikkat et. Çünkü en önemlisi yanlışını kapatarak gitmek diye düşünüyorum. Ayrıca soru çözerken yapamadığın sorulara en fazla 3 dk. ver, yapamadıysan öbür sorulara geç, test bittikten sonra o sorunun da çözümünü öğren. Tabii ki en önemlisi düzenli ve programlı çalış. Ama sakın sadece derse, amele gibi ders çalışmaya odaklanma. Çok uzun süre çalıştıysan 30 dk - 1 saat ara ver sonra devam et. Şimdilik haftada 1 günü dinlenmeyi ayırman kafi diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda o bir günü de dersle geçireceğiz çünkü. Arada oyun oyna, sosyal medyada takıl, dışarı çık yürüyüş yap, arkadaşlarınla buluş. Kendini dersten bıktırmamaya çalış. Başarı seninle olsun, iyi sosyaller :D

Bende girdim geçen sene tavsiyelerim:
1: Kitap okumak veya paragraf çözmek.
2: Matematik veya Türkçe bu sene zor olcak.(2 sene üst üste matematik oldu bu sene türkçe olabilir.)
3: Matematik ve Türkçe'ye eşit önem ver.
4: Örnek sorulara önem ver ama garanti ona benzer çıkmayabilir.(Bizde "matematik" örnek sorulara benzemedi.)
300 puan aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı