LGS programım nasıl?

Kanka ben bildigin hiç çalışmadan 340 almıştım sözel kısım kolay olmuştu benim senemde(2.LGS sınavı) sayısala önem ver çok fazla puan getiriyor.
Kanka ben bildigin hiç çalışmadan 340 almıştım sözel kısım kolay olmuştu benim senemde(2.LGS sınavı) sayısala önem ver çok fazla puan getiriyor.
benim o senelerde matematik hocam kötü oldugu için hiç yapamamıstım bir de

Arkadaşlar daha önceden konu açtım cevap yazıldı fakat en son programı hazırladım ve kimse cevap vermedi o yüzden bir daha konu açtım. Şimdi program ile diğer konuyu paylaşıyorum.

Arkadaşlar fotoğraf bozuk zaten konuşmalarda doğru düzgünü var.

Ben geçen sene girdim. 418 puan aldım. Öncelikle şunu söyleyeyim 8. sınıf boyunca her gün düzenli ve programlı bir şekilde soru çözümü yapıp çözemediğin soruların geri dönüşünü yap. Ben 2. dönemin başından beri günde 150-250 civarı soru çözüyordum fakat değişiyordu tabii. Son bir hafta isteğim azaldı. Kendimi dinlenmeye bıraktım. Bunları belki bir fikir edinirsin diye anlattım. Yararı olur inşallah. Düzenli ve programlı çalış, uyku düzenine dikkat et. Çok soru çözmek yerine anlayarak soru çöz. Zira moralini de bozmaman lazım tam virüs döneminde sınava gireceksiniz. Başarılar dilerim şimdiden.

Matematik ne kadar etkiliyor ama 3 yanlış 1 doğruyu da götürüyor o yüzden olabilir.
Matematik çok etkiliyor. Kardeşim 2 matematik yanlışıyla 485 puana düştü. 2 İngilizce yanlışı yapanlar 492'den daha yüksek bir puan alıyor. Ayrıca 2 yanlış 2 boşa eşit puan götürmüyor fazladan puan götürme olayı sadece 3. Yanlışta yok. Örnek veriyorum 1 matematik yanlışı 13 puan götürüyorsa bir matematik boşu 10 puan götürüyor. Denemelerde buna dikkat etmelisin. Eğer yüksek bir hedefin varsa kendine sadece matematikten boş bırakma hakkı tanımalısın bence. Diğer dersler zaten çok basit.

Matematik çok etkiliyor. Kardeşim 2 matematik yanlışıyla 485 puana düştü. 2 İngilizce yanlışı yapanlar 492'den daha yüksek bir puan alıyor. Ayrıca 2 yanlış 2 boşa eşit puan götürmüyor fazladan puan götürme olayı sadece 3. yanlışta yok. Örnek veriyorum 1 matematik yanlışı 13 puan götürüyorsa bir matematik boşu 10 puan götürüyor. Denemelerde buna dikkat etmelisin. Eğer yüksek bir hedefin varsa kendine sadece matematikten boş bırakma hakkı tanımalısın bence. Diğer dersler zaten çok basit.

Zaten yeni nesil sorularda matematik te sıkıntı var. Diğerleri zaten bilgi vererek soruyor özellikle sosyal, din, fen ve Türkçe çok az bilgiye dayalı var diye biliyorum.

Zaten yeni nesil sorularda matematik te sıkıntı var. Diğerleri zaten bilgi vererek soruyor özellikle sosyal, din, fen ve Türkçe çok az bilgiye dayalı var diye biliyorum.
Öyle ancak soruları çözerken senin o kısımları okumaya ihtiyaç duymaman lazım. Konulara tam manasıyla hakim olmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı