LGS Puanım 2 aydır değişmiyor

Hocam kaç aldınız? Bende LGS'ye gireceğim bu sene ve şu ana kadar hiç çalışmadım.
Hocam sizi 10. görüşüm sanırım: D Bende LGS'ye gireceğim bu sene. Sürekli olarak LGS ile ilgili aratmalar yapıyorum, sürekli olarak da sizinle karşılaşıyorum. Deneme sonuçlarımızda hemen hemen yakın geliyormuş sizinle (açtığınız konulara 390 yazmışsınız). Bu arada sorgulamak bana düşmez ama merak ettim hiç çalışmadım demişsiniz ya dershane, özel öğretmen, doping hafıza vb. kullanıyor musunuz?

Hocam sizi 10. görüşüm sanırım: D bende LGS'ye gireceğim bu sene. Sürekli olarak LGS ile ilgili aratmalar yapıyorum, sürekli olarak da sizinle karşılaşıyorum. Deneme sonuçlarımızda hemen hemen yakın geliyormuş sizinle (açtığınız konulara 390 yazmışsınız). Bu arada sorgulamak bana düşmez ama merak ettim hiç çalışmadım demişsiniz ya dershane, özel öğretmen, Doping Hafıza vb. kullanıyor musunuz?

Sadece evden videolar izledim. Arada sırada 10-20 soru çözdüm. Doping Hafıza vb. falan kullanmıyorum çünkü gerek yok gereksiz bir sınava 15.000 - 20.000 TL para ödemek saçmalıktan ibaret istersen Türkiye'nin en kötü lisesine git çalışırsan yine avukat, hakim, savcı olabilirsin. Ama ortamı rezalet olur. Amacım 420-440 yapıp orta halli bir liseye gidebilmek.

Benim de bu zamanlar netler düşüktü ama nisan mayıs gibi toparlıyorsun. Kendim de deneyimledim, asıl gerçeğe yakın olan notlarını nisan-mayıs ayları gibi alırsın. Sebebi şöyle şu an olduğun denemeler belli konu aralığında olduğu için o konuyu tam oturtamadıysan netin düşük olacaktır. Fakat nisan-mayıs ayları gibi genelde konular bitmiş veya bitmeye yakın olduğu için o zamanlar tüm konu aralığından denemeye giriyorsun ve asıl deneme sonuçlarını görüyorsun. Türkçede 17 net altına düşmezsen çok iyi olur ve matematik de en az 15 net olsun, ara dersler full veya Max 1 yanlış her ders için iyidir. Aynı şekilde fende de 16-17 net altına düşmezseniz çok güzel olur. Rahat olun, kasmayın düzenli tekrar ve soru çözümüyle halledersiniz. Sadece kendinize güvenin, denemelere de stres altında girmemeye çalışın. Şu an stres yapma demek kolay evet, fakat ileride iyi sonuçlar alınca gerçekten mutlu olacaksın.

İyi çalışmalar, umarım hedefinize ulaşırsınız...

Dipnot: Konu çok önce açılmış, yeni mesajlarda önüme düştü tarihi yeni farkettim :D

Sadece evden videolar izledim. Arada sırada 10-20 soru çözdüm. Doping Hafıza vb. falan kullanmıyorum çünkü gerek yok gereksiz bir sınava 15.000 - 20.000 TL para ödemek saçmalıktan ibaret istersen Türkiye'nin en kötü lisesine git çalışırsan yine avukat, hakim, savcı olabilirsin. Ama ortamı rezalet olur. Amacım 420-440 yapıp orta halli bir liseye gidebilmek.
Benimde hedefim o civarlarda, 430-450 arası birşey olsun yeter.

Geri
Yukarı