LGS puanım artmıyor

Evet ama stres yapacak kadar çalışmasın hocam. Kaç tane haber görüyoruz intihar etti, psiklojisi bozuldu diye. En kaliteli liseye de gitse kendi çabası yoksa hiçbir yeri kazanamaz zaten. Bizzat deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum.
Pardon ben sizi yanlış anlamışım o zaman :D Rahatsızlık verecek kadar çalışmaması gerek elbette. Her şey dozunda.

Hocam 2020 de girip LGS'ye 400 alarak çıkmıştım. Ortlama bir not ama iyi olduğu söylenemez. Sana önerim her şeyi dengeli yapman olacaktır. Oyun oynuyorsan kesme ama azalt haftada maksimum 2-3 saat oyna. Planlı çalışmak şart onun dışında yapamazsın. Ben LGS'nin 1 ay öncesinde Steam'de son 2 haftam 150 saat gösteriyordu. Ben 400 yaptıysam sen biraz kassan 400'ü geçersin :)

Sayisalda zorlaniyorsunuz sanirim. Uzerine gitmeye calisin. LGS'de en onemli dersler zaten.
Onun disinda sozel gayet iyi duruyor. Sozelden cozdugunuz sayi fazlaysa biraz azaltip sayisala yuklenebilir veya zaten yeterli cozuyorsaniz sayisala ekstra yuk bindirebilirsiniz.

Önceki aylarda Full matematiğe çalıştım ama notlarım düşündüğümden çok daha düşük oldu matematik artmasına rağmen ama matematiğimi yükseltmezsem iyi bir lise kazanamayacağım gibi dediğin gibi matematiğie odaklanmam lazım galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı