LGS sınavı için nasıl odaklanılır?

Yani hocam denemeler bıkkınlık getireceği için deneme puanları düşecek o da gerçek sonuç olmayacak bunu mu demek istediniz?
Çevremde çoğu gençte gördüm. Günde 500-1000 soru çözüyor sınava hazırlıkta daha Kasım ayında. Çok zorlarsan bıktırır. Kendi sosyalliğinden kısmayacaksın. Oyun bilgisayarını satan var sınava çalışmak için. O para ile kitap almayacaksan mantıksız. 2 saat ders çalış 1 saat oyun oyna kafan dağılsın. Yeterki o 2 saat çalışırken odaklanıp bölmeden çalış. Alttan telefondan mesajlaşır yada kafanda senaryolar kurarsan zaten olmaz.

Başka bir konuda yazmıştım ortalama 500 soru 1 net, puan yükseldikçe belki 1000 soru 1 net getirir. Şimdi baktım sınavda 90 soru varmış. Sen Kasım sonuna konuları bitirir (O döneme kadar soru çözeceksin tabiki ama saymıyorum) sonrasına full test kasarsan, 6 ay, 180 gün yapar. Günde 250 soru soru desek, 45.000 soru yapar. Bu sana belkide sınavda 80 net olarak geri döner.

Çevremde çoğu gençte gördüm. Günde 500-1000 soru çözüyor sınava hazırlıkta daha Kasım ayında. Çok zorlarsan bıktırır. Kendi sosyalliğinden kısmayacaksın. Oyun bilgisayarını satan var sınava çalışmak için. O para ile kitap almayacaksan mantıksız. 2 saat ders çalış 1 saat oyun oyna kafan dağılsın. Yeterki o 2 saat çalışırken odaklanıp bölmeden çalış. Alttan telefondan mesajlaşır yada kafanda senaryolar kurarsan zaten olmaz.

Başka bir konuda yazmıştım ortalama 500 soru 1 net, puan yükseldikçe belki 1000 soru 1 net getirir. Şimdi baktım sınavda 90 soru varmış. Sen Kasım sonuna konuları bitirir (O döneme kadar soru çözeceksin tabiki ama saymıyorum) sonrasına full test kasarsan, 6 ay, 180 gün yapar. Günde 250 soru soru desek, 45.000 soru yapar. Bu sana belkide sınavda 80 net olarak geri döner.
Çok sağ olun hocam :)

Sosyaldeki büyük abilerim/ablalarım ve yaşıtlarım, öncelikle hepinize merhaba umarım gününüz güzel geçiyordur :)
Ben bu sene LGS sınavına gireceğim lakin ne zaman ders çalışmaya başlasam veya başlamayı düşünsem odaklanamıyorum ve ders çalışmaya da başlayamıyorum. :( Hani yaz tatilinde yine ortalama çalıştım fakat yine de yeterli olduğunu düşünmüyorum (ortalama 700 soru falan çözmüşümdür). Kısacası aslında ders çalışmaya çok istekleyim ama gün sonunda çalışamıyorum (kendi hatam) ve bu durumda beni çok üzüyor. Buradaki çoğu insana saygı duyuyorum ve illaki tecrübeleri var, onlardan yardım almak için bu konuyu açtım. Şimdiden teşekkür ediyor ve önerilerinizi bekliyorum :)
İyi Sosyaller.

(Bu arada arkadaşlar bu yıl tuşlu telefona geçeceğim. Ayrıca hedefim 470 puan ama lise olarak hedefim Gazi Anadolu Ankara).
Bende şuan Yksye hazırlanıyorum. Yeni başladım ama başlarda derse abandığım için şimdiden sıkılmaya başladım. Eğlenerek çalış moodun çok düşükse zorlama ama her zaman da zorlamamak olmaz. Ortasını bul yani. Birde şuan istekli olabilirsin ama bize bu süreç boyunca motivasyon, irade lazım olacak o yüzden dengeyi korumak gerek

Ben bu sene girdim sınava öncelikle rahat olun Ultimate sorular çıkmıyor. Genelde mantık ve zeka odaklı üstüne konu bilgisi ve daha az kullanılan terimler kullanılıyor. O yüzden çoğu şeyi not alın bilgisayar başında ders çalışıyorsanız PC'yi odaklanma moduna alın bu çok işe yaricaktır.
Çok sağ olun hocam, siz günde ne kadar çalışıyordunuz?

Bende şuan Yksye hazırlanıyorum. Yeni başladım ama başlarda derse abandığım için şimdiden sıkılmaya başladım. Eğlenerek çalış moodun çok düşükse zorlama ama her zaman da zorlamamak olmaz. Ortasını bul yani. Birde şuan istekli olabilirsin ama bize bu süreç boyunca motivasyon, irade lazım olacak o yüzden dengeyi korumak gerek
Çok haklısınız hocam, umarım sizde hedeflerinize ulaşırsınız. Size de kolay gelsin :)

Peki hocam gerçekten çok sağ olun.

Sınav günü soğuk su al mutlaka soğuk seni serin ve sakin tutar girmeden önce 1-2 dakika naneli sakız çiğne. Girmeden hemen önce yut sınavda çok stres yaşarsan parmak çıtlatabilirsin bu seni sakinleştirir.

Sınav günü soğuk su al mutlaka soğuk seni serin ve sakin tutar girmeden önce 1-2 dakika naneli sakız çiğne. Girmeden hemen önce yut sınavda çok stres yaşarsan parmak çıtlatabilirsin bu seni sakinleştirir.
Hocam soğuk su riskine girmeyebilirim çünkü üşütürsem birde sınav esnasında hasta olursam çok kötü olur

Geri
Yukarı