LGS sınavına nasıl çalışmalıyım?

hukumdarbnm

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni eğitim öğretim yılından itibaren 8. sınıfa geçmiş bulunmaktayım. Seneye LGS sınavına gireceğim. Ama yeni eğitim öğretim yılı başlayınca zorluk seviyesi konusunda kesinlik olmadığından dolayı her ihtimale karşı LGS sınavına çalışmayı düşünüyorum. Sizce LGS sınavına nasıl çalışabilirim?

Galiba ben seneye LGS'ye girdikten birkaç hafta sonra sonuçlar açıklanınca çok kötü bir puan alacağım gibi görünüyor. Olmazsa internet olmadan LGS sınavına çalışmayı denemem gerekebilir.

Merhaba arkadaşlar, yeni eğitim öğretim yılından itibaren 8. sınıfa geçmiş bulunmaktayım. Seneye LGS sınavına gireceğim. Ama yeni eğitim öğretim yılı başlayınca zorluk seviyesi konusunda kesinlik olmadığından dolayı her ihtimale karşı LGS sınavına çalışmayı düşünüyorum. Sizce LGS sınavına nasıl çalışabilirim?
-İlk önce konuyu iyi anlamaya çalış ardından bol bol soru çöz özellikle farklı soru tipi görmeye çalış.
-Aşırıya kaçmadan verimli çalış.
-Stresini kontrol etmeyi öğren.
-Asla kendini farklı kişilerle karşılaştırma,her zaman kendine odaklan

Gerçekten verimli çalışırsan yapabileceğin bir sınav,aşırı zorluğu yok.

Galiba ben seneye LGS'ye girdikten birkaç hafta sonra sonuçlar açıklanınca çok kötü bir puan alacağım gibi görünüyor. Olmazsa internet olmadan LGS sınavına çalışmayı denemem gerekebilir.
LGS ortalama bir öğrenciyi zorlayacak bir sınav değil-eğer çalışırsa-. Çalışırsanız rahatlıkla halledersiniz. Olmadı diyelim dünyanın sonu değil.

-İlk önce konuyu iyi anlamaya çalış ardından bol bol soru çöz özellikle farklı soru tipi görmeye çalış.
-Aşırıya kaçmadan verimli çalış.
-Stresini kontrol etmeyi öğren.
-Asla kendini farklı kişilerle karşılaştırma, her zaman kendine odaklan.

Gerçekten verimli çalışırsan yapabileceğin bir sınav, aşırı zorluğu yok.
Peki internet olmadan bunu başarabilir miyim? İnternet olunca YouTube'a giresim geliyor ve orada saatlerce vaktimi israf ediyorum.

Peki internet olmadan bunu başarabilir miyim? İnternet olunca YouTube'a giresim geliyor ve orada saatlerce vaktimi israf ediyorum.
Ben LGS ye dönemindeyken anlamadığım konularda youtube dan çok yararlanmıştım.Yani izlersen senin yararına tabiki ama konu anlatım ve ders kitaplarından özet çıkartarak,altına çizerek çalışırsan aynı verimi alabilirsin bu tamamen seninle alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı