LGS Sonuçları

Şaka mı yapıyorsunuz? Geçen senenin matematik sorularının 14'üne baktım sadece 1 tane seçici soru vardı sanki. :D.

Bizim matemetik hocası dersi yeni nesil üzerinden anlatmamıştı ve sorulardan hiçbir şey anlayamıyordum olacak gibi olanları yaptım ama fen fulledim yine düşük puan aldım.

Matematikten 4-5 soru mu ne yaptım sadece. Normalde hiç derslere kafa vermeyen birisiyim fakat son 1 hafta kala fen, matematik, inkilap ve din konularının çoğunu öğrendim. Matematiğe zaman kalmayınca sadece dört işlem ile yapabildiğim soruları yaptım :p

Matematikten 4-5 soru mu ne yaptım sadece. Normalde hiç derslere kafa vermeyen birisiyim fakat son 1 hafta kala fen, matematik, inkilap ve din konularının çoğunu öğrendim. Matematiğe zaman kalmayınca sadece dört işlem ile yapabildiğim soruları yaptım :p.

Bende aynı şekilde yaptım matematiği ve sınava 1 gram çalıştıysam ne olayım dersten kaçmak için akradaşlarla sınavı bahane edip kütüphaneye çıkıp 2 3 soru çözüp iniyordum.

Örnek sorular ve çalışma sorularının hepsini doğru yapan ben, LGS matematiğinde 10 net yaptım. Aşırı stres ve soruların zorluğu ana etken. @Vavien. en kolay sorulardan birisi o idi 😁 Denemelerde çok iyi yapan arkadaşlarım sınavda batırdı, bu sene prosedürün değişmesi de kötü oldu bizim için. Örnek sorular ve çalışma sorularına azıcık benzese çok iyi sonuçlar gelebilirdi, sağ gösterip sol vurdu MEB.

Örnek sorular ve çalışma sorularının hepsini doğru yapan ben, LGS matematiğinde 10 net yaptım. Aşırı stres ve soruların zorluğu ana etken. @Vavien. en kolay sorulardan birisi o idi 😁 Denemelerde çok iyi yapan arkadaşlarım sınavda batırdı, bu sene prosedürün değişmesi de kötü oldu bizim için. Örnek sorular ve çalışma sorularına azıcık benzese çok iyi sonuçlar gelebilirdi, sağ gösterip sol vurdu MEB.
Maalesef, öyle oldu. Ben de 2 örnek soruyu bir araya getirip çözdüğümde 18 net yapıyordum matematikten.

@Vavien. en kolay sorulardan birisi o idi.
O sorunun cevabında 8+12'yi 3 kere hesaplayıp 9 yapan bir sürü kişi olmuştur. Gayet zor bir soru. 10 tane kartın kullanılabileceğini görmek/fark etmek zor. Paydalarda 10 olduğunu düşünün.

Netlerinize gelecek olursak yıllardır her sınavda herkes aynısını söylüyor. Ben üniversite sınavına girmeden önce okulumda yapılan 3 denemeye girdim. 37-40 arası net çıkartıyordum matematikten. Sınavda da öyle oldu. Ya düzgün yerlerden bakmıyorsunuz ya da başka bir sorununuz olduğunu düşünüyorum. Örnek soruları bana örnek olarak sunmayın. O sorular her zaman kötü olmuştur.

Bu arada madem o soru kolay, zor olan bir soru söyle. En azından bir yöntem ile çözülebildiğini göstereyim. 9. soruda yöntem yok. Tek tek denemek ya da görmek gerekiyor. Liseye geçen halimde olsam o soruda 9'u işaretleyip geçerdim.

Sözeli oldukça basit yapmışlar. Sözelden çıktığım anda kesin matematiği zor yapacaklar dedim ki öyle de oldu.
Sözel tam
Fen 19 net
Matematik 11,67 Net
Matematik batırdı beni

Yeni konular

Geri
Yukarı