LGS sonucu kötü geldi ne yapmalıyım?

Bnn194

Zeptopat
Daha fazla  
LGS sonucu kötü geldi 375 şu an. Puanım ve babamın tepkisinden çekiniyorum sadece annem biliyor. Depremden beri çalışıyordum matematikten ders falan aldım ama sonuç kötü işte ve liseye dair umularım şimdiden yok olmaya başladı. Moralim çok bozuk elim falan titriyor. Adana da yaşıyorum ne yapmalıyım bilmiyorum.

LGS önemsiz (YKS'ye kıyasla). Ben 480 puanla fen lisesi kazandım ama şimdi üniversite sınavını mezuna bırakmayı düşünüyorum. Yani her şey lisedeki çalışmana bağlı.

Takmayın kafaya hocam.
1687527121096.png

LGS sonucu kötü geldi 375 şu an. Puanım ve babamın tepkisinden çekiniyorum sadece annem biliyor. Depremden beri çalışıyordum matematikten ders falan aldım ama sonuç kötü işte ve liseye dair umularım şimdiden yok olmaya başladı. Moralim çok bozuk elim falan titriyor. Adana da yaşıyorum ne yapmalıyım bilmiyorum.

Ailenizin nasıl biri olduğunu bilmiyorum klişe olacak ama lise sizin geleceğinizi etkilemez hocam. Sadece çevre bakımından iyi bir lise seçmeniz yeterli. Ailenizse kızar ancak ölene kadar bunu başınıza kakmayacak ki? Asıl sınav üniversite için gireceğiniz sınav hocam. Ben şu an sizi anlayamam çünkü LGS'ye gireli oldu bayağı. Lise için endişelenmek mantıksız. Öncelikle rahatlayın. En fazla ne olabilir ki?

Zaten olağandışı bir durum olan deprem felaketini yaşadın ve bu seni illa ki psikolojik açıdan kötü etkilemiştir. Bunlara rağmen çalışıp çok da kötü olmayan bir puan da almışsın. Bence kendine bu kadar haksızlık etme. Eğer ileride düşündüğün meslek hukuk vs. ise o puanlarda bir tane sosyal bilimler lisesi olması lazım Adana'da, ona gidebilirsin. Olmazsa da OBP ile anadolu lisesine gidersin.

Lisenin hiçbir önemi yok. Gerçekten her yerde rezil insanlar var. Lgs puanının yüksek olması zeka ile alaklı değil soru ezberiyle alakalı o yüzden hiç takma bak hiç. Mesela arkadaşım 60.yıl adlı liseye gidemedi bi alt liseye gitti. Şimdi diyorki iyiki gidememişim. İlk önce İmam Hatip'in çamaşırhanesine sonra da puansız okulun oraya yerleştiler, süründüler yani. Her işte bi hayır vardır diyerekten yolunuza bakmanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar ve günler.

Son düzenleme:
Babandan neden cekiniyorsun?
Çalışann yapar, yapamadıysan çalışmamışsındır diye düşünüyor. Aslında yine de beni destekler fakat eskisi gibi guvenmez benden bklentilerini keser diye düşünüyorum . Ve bir yandan da kendime kızıyorum neden daha iyisini yapamaadım diye. Sınavda sözelim iyi geçmedi ve buda sayısalı etkiledi bütün emeklerim ve sınav çöp oldu.
Babandan neden cekiniyorsun?

Geri
Yukarı