LGS taktikleri

Sadece dersleri düzgünce dinleyerek nitelikli liseye gittim Teog'da. Düzenli tekrar çok önemli.
TEOG dönemiyle LGS dönemini kıyaslamak çok mantıklı değil bence. Çünkü TEOG döneminde yaşıtlarımızın çoğu hiçbir şeyin farkında değildi bu yüzden de çok az rakibimiz vardı. Şimdi öyle değil, tanıdığım bütün 8. sınıf öğrenciler durmadan ders çalışıyor. İnanılmaz hırslılar.

Söylemeyi unutmuşum her gün 3 paragraf (hız yayınları) ve 60-70 matematik çözüyorum beceri temelli sorular vs. bitti onu da aynı şekilde hız yayınlarından çözüyorum.

Hocam 8.sınıfım testin kapağını açınca sıkılıyorum ama bende başlayacağım güzel bir tempoyla az kaldı zaten.

Öyle bir taktik vermişsin ki adam ben ne keriz gibi çalışıyorum LAN deyip çalışmayı bırakacak.

Aga benim anlatmak istediğim çoğunluk mesela 100 soru çözmeliyim diye zorluyorlar kendilerini ve ders çalışma hevesi kalmıyor. Onu demeye çalıştım

İstediğin lisenin fotoğrafını çalıştığın masanın üstüne asabilirsin.

Soru sayısına takılma. Eksikliklerini gidermeye bak. Konuyu çalışmanın ardından hemen sorularını çözersen pekala oturacaktır. Bol deneme çözmenin de pek çok faydası olacaktır.

Çok yüksek soru sayılarıyla başlarsanız 8.sınıfta sıkılmaya başlarsınız.
Yavaştan başlayın 7.sınıfta aşırı çalışmaya gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…