LGS taktikleri

Sadece dersleri düzgünce dinleyerek nitelikli liseye gittim Teog'da. Düzenli tekrar çok önemli.
TEOG dönemiyle LGS dönemini kıyaslamak çok mantıklı değil bence. Çünkü TEOG döneminde yaşıtlarımızın çoğu hiçbir şeyin farkında değildi bu yüzden de çok az rakibimiz vardı. Şimdi öyle değil, tanıdığım bütün 8. sınıf öğrenciler durmadan ders çalışıyor. İnanılmaz hırslılar.

Söylemeyi unutmuşum her gün 3 paragraf (hız yayınları) ve 60-70 matematik çözüyorum beceri temelli sorular vs. bitti onu da aynı şekilde hız yayınlarından çözüyorum.

Hocam 8.sınıfım testin kapağını açınca sıkılıyorum ama bende başlayacağım güzel bir tempoyla az kaldı zaten.

Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.
İstediğin lisenin fotoğrafını çalıştığın masanın üstüne asabilirsin.

Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.
Soru sayısına takılma. Eksikliklerini gidermeye bak. Konuyu çalışmanın ardından hemen sorularını çözersen pekala oturacaktır. Bol deneme çözmenin de pek çok faydası olacaktır.

Çok yüksek soru sayılarıyla başlarsanız 8.sınıfta sıkılmaya başlarsınız.
Yavaştan başlayın 7.sınıfta aşırı çalışmaya gerek yok.

Geri
Yukarı