LGS tercihi için adres değiştirilebilir mi?

Hayır. Öyle olmuyor.
Hayır öyle olmuyor diyorsun doğrusunuda söylemiyorsun üstüne yanlı bilgi veriyorsun dostum.

En az 6 ay süre

Hürriyet'ten Esra Ülkar'ın haberine göre bunun önüne geçmek için bir düzenleme yapılacak. Öğrencilerin liselere yerleştirilmesinde en az 6 ay önceden bulunduğu yerde ikamet ediyor olma şartı aranması öngörülüyor.

Art niyetliye cezai işlem uygulanacak

2 Temmuz'da yapanlar yerleşti mi istedikleri liselere?
24 ünde açıklanıyor

Yapı
Hayır öyle olmuyor diyorsun doğrusunuda söylemiyorsun üstüne yanlı bilgi veriyorsun dostum.

En az 6 ay süre

Hürriyet'ten Esra Ülkar'ın haberine göre bunun önüne geçmek için bir düzenleme yapılacak. Öğrencilerin liselere yerleştirilmesinde en az 6 ay önceden bulunduğu yerde ikamet ediyor olma şartı aranması öngörülüyor.

Art niyetliye cezai işlem uygulanacak
lacak diyorsunuz yapıldı mı

Bu arada adresle alan okulun kayıt alanında olmasan bile zaten okul kayıt alanındaki tüm öğrencileri almasına rağmen hâlâ boş kontenjan varsa sırasıyla komşu ve diğer kayıt alanlarına geçer. Yani ilk tercihlerde olmasa bile ileride girme şansın var. 🧚🏻

Ayrıca alan seçmek için çok erken diye düşünüyorum. 10. sınıfın ortalarında falan seçim yapacaksın zaten. Senin yerinde olsam Sosyal Bilimler'e gider hazırlık sınıfı varsa bir de dilimi geliştirir, ondan sonra hâlâ sayısal istiyorsam adresle alan liseye nakil denerdim. 🥰

24'ünde açıklanıyor.

O zaman arkadaşlarım 3 gün önce yaptılar argümanı ne alaka? Açıklanmış bir sonuç yok nasıl onları örnek gösterebiliyorsun :D

Bu arada adresle alan okulun kayıt alanında olmasan bile zaten okul kayıt alanındaki tüm öğrencileri almasına rağmen hâlâ boş kontenjan varsa sırasıyla komşu ve diğer kayıt alanlarına geçer. Yani ilk tercihlerde olmasa bile ileride girme şansın var. 🧚🏻

Ayrıca alan seçmek için çok erken diye düşünüyorum. 10. sınıfın ortalarında falan seçim yapacaksın zaten. Senin yerinde olsam sosyal Bilimler'e gider hazırlık sınıfı varsa bir de dilimi geliştirir, ondan sonra hâlâ sayısal istiyorsam adresle alan liseye nakilden.

Kesinlikle katılıyorum. Karar vermesi için çok erken öyle bir dünya yok kesin sayısal kesin sözel gibi.

O zaman arkadaşlarım 3 gün önce yaptılar argümanı ne alaka? Açıklanmış bir sonuç yok nasıl onları örnek gösterebiliyorsun :D
Bakmışlar en yakın bura var rehberlik hocasına sormuşlar adres değiştirin demiş değiştirmişler dünde tercihe gitmiş bakmış puanla gidemiyor adrese dayalı benim istediğim yeri yazmış

Yeni konular

Geri
Yukarı