LGS'de matematik boş bırakmak mantıklı mı?

Türkçe: 18D 2Y (son denemelereime göre)
İnkılap: 10.
İngilizce: 10.
Din: 10.
Son 2 gündür ara derslerdeki eksiklerimi kapatıyorum. Yani normalde 8D 2ylerde 10 yapabilirim inkılap ve dini İngilizce kelime ezberlersem tamam.
Fen: 17D 3Y gibi bir şey bekliyorum 2020 gibi çıkarsa veya 18D 2y.
Matematik belki yapamam ama 2020 gibi 6D 1y yaparsam iyi olur.

Toplam puan: 414.3447
Yuzdelik dilim: 7.46 gösteriyor.

Bir de matematikte sorularda çok zamanim gidiyor.

İnkılap çok kolay 1-2 saat tekrarla kapatırsın sıkıntıyı. Fen ile matematik önemli.

Sınavda çok bunları kafanıza takmayın. Zor olup kötü yaparsanız moralinizi bozmayın. Diğer kişiler için de zor olduğundan belki de onlara göre iyi yapıyorsunuzdur. Sınavda matematik dahil yapabildiğiniz en iyisini yapın.

İnkılap çok kolay 1-2 saat tekrarla kapatırsın sıkıntıyı. Fen ile matematik önemli.
İnkılap genelde full yapıyordum zaten. 2020 LGS fende 15d 5y yapmıştım.

2019 sözel cikmis soruları çözdüm:
Türkçe: 14D 3Y.
İnkılap: 6D.
Din: 8D 1y.
İngilizce: 6D 2y
(Boş bırakmadım diğerleri 2.donem diye çözmedim.)

Ben boş bırakmayıp 13 soru sallamıştım, 10 yanlış 3 doğru, neticede -1 netim oldu. Berbatsa, en fazla 5 soru falan yapmanı ve diğer derslere odaklanmanı öneririm. -1 net falan gelebilir yani sallarsan.

Fende yükselmiyor netlerim hiç.
Ben 16/2/2 yapmıştım Fen'i. Zamanın çıkmış şehir ölçme değerlendirme merkezi sorularını çözmüştüm bir de okul denemelerine girmiştim tek. Şimdi bu şehir ölçme değerlendirme merkezli sorular çıkıyor mu bilmiyorum, varsa onları çöz, gerçekten iyiydi. Manisa, İzmir gibi şehir adlı soru kitapçıkları vardı. 8. Sınıf Çalışma Soruları bunlara bir bak istersen.

Matematik neredeyse hiç yapamıyorum berbat derecede. Sizce boş bırakmalı mıyım? 2020 LGS çözdüğümde 6D 2y yaptım ama öyle sorular çıkmaz ise ne yapacağımı bilmiyorum bir de 2D 6y yapmak var... En kötüsü.
Kanka bende hiç yapamıyordum artık denemelerde 14 civarı yapıyorum bugün 15-1 yaptım :). Emin olduklarını yap sadece

Feni nasıl yükseltebilirim?
Benim fenim kötü. Borular, karışımlar yapamıyorum da fen denemesi alıp yapamadıklarının anlatımını dinle. Eğer istersen de son haftada size kitap verildiyse full ona bakabilirsin. Ben matematikten 16 yapayım derken son 20 dakikada fene geçebiliyorum.

Geri
Yukarı