LGS'de puandan yüksek okula gidilebilir mi?

ylcefe18

Decapat
Daha fazla  
2020'de 400,840 ile alan bir Anadolu lisesine 370 puan civarı ile girebilir miyim? Bu sene herkes kötü yaptığı için yüzdelik dilimler düşücektir. Ama bu kadar düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O puan geçe senenin puanı. Tercih bir oyundur. Senden iyiler orayı yazmazsa girersin.
Baraj falan var mı bilmiyorum ama sınav sonuncusu bile kimsenin yazmadığı bir okula girebilir.
Geçmiş yılların puanları tahminde yardımcı olması için kullanılır. Ve puandansa yüzdelik dilime bak.

Yanlış bilgi vermeyin. Giremezsin. Taban puan şartı aranıyor. Belki rüşvet verirsen gidebilirsin. Okullarda rüşvet çok yaygın.

O iş öyle değil 😉. Taban puanı hikaye, yüzdelik dilim çok önemli. Taban puana bakacaksınız benim şu an fen lisesinde okumam lazım. Yüzdeliğe bakın arkadaşlar.

2020'de 400,840 ile alan bir Anadolu lisesine 370 puan civarı ile girebilir miyim? Bu sene herkes kötü yaptığı için yüzdelik dilimler düşücektir. Ama bu kadar düşer mi?

Yüzdelik kaç hocam?

O iş öyle değil 😉. Taban puanı hikaye, yüzdelik dilim çok önemli. Taban puana bakacaksınız benim şu an fen lisesinde okumam lazım. Yüzdeliğe bakın arkadaşlar.
370 puan ile 400 puanlık liseyi tutturmak imkansız.
"Ancak bu okullardaki boş kontenjanlara nakil ve geçişlerde artık taban puan geçerli. LGS kapsamındaki nakil uygulamalarında taban puan geçerli değildi. Okula başvuran öğrenciler en yüksek puanlarına göre sıralanarak, liselere yerleştiriliyordu. Ama LGS ikinci nakil uygulamasından sonra liselerin de taban puanları da oluştu.

Bundan sonra nakillerde taban puan yani bu liseye en düşük puanla giden öğrencinin puanı taban puan olarak kabul edildi. Bu okulların boş kontenjanlarına başvurmak için de bu puana eşit ya da yüksek puana sahip olmanız gerek. Bu puandan düşük olanların bu liselere başvurma hakları bulunmuyor. Zaten Danıştay’ın da okulun taban puanından düşük öğrenci alınamayacağına ilişkin kararı bulunuyor."
Okuyun biraz. Belki rüşvet ile girer.

Yeni konular

Geri
Yukarı