LGS'de puandan yüksek okula gidilebilir mi?

Oluyor, maalesef. Bağış adı altında rüşvet alıyor.

Ah ah zengin olsaydık şimdi fen lisesine giderdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam peki siz bunu nereden biliyorsunuz yoksa siz de mi rüşvet verdiniz?

370 puan ile 400 puanlık liseyi tutturmak imkansız.
"Ancak bu okullardaki boş kontenjanlara nakil ve geçişlerde artık taban puan geçerli. LGS kapsamındaki nakil uygulamalarında taban puan geçerli değildi. Okula başvuran öğrenciler en yüksek puanlarına göre sıralanarak, liselere yerleştiriliyordu. Ama LGS ikinci nakil uygulamasından sonra liselerin de taban puanları da oluştu.

Bundan sonra nakillerde taban puan yani bu liseye en düşük puanla giden öğrencinin puanı taban puan olarak kabul edildi. Bu okulların boş kontenjanlarına başvurmak için de bu puana eşit ya da yüksek puana sahip olmanız gerek. Bu puandan düşük olanların bu liselere başvurma hakları bulunmuyor. Zaten danıştay'ın da okulun taban puanından düşük öğrenci alınamayacağına ilişkin kararı bulunuyor."
Okuyun biraz. Belki rüşvet ile girer.

Kimse 3 kuruş için memuriyetini yakmaz.
Zeki arkadaşım benden önceki sene 315 ile alan lise benim senem 415'le aldı. Son sene 370'le aldı (geçen sene) anladın mı ? Rüşvet diye bir ihtimal dahi yok. Öyle utopik rakamlar olması lazım. Zaten o kadar parayı bayılacak arkadaş özele gider devlette kalmaz 😉. Sen oku biraz. Ben yeterince okuyorum kardeşim için rahat olsun.

2020'de 400,840 ile alan bir Anadolu lisesine 370 puan civarı ile girebilir miyim? Bu sene herkes kötü yaptığı için yüzdelik dilimler düşücektir. Ama bu kadar düşer mi?
Girersin halam öğretmen ona sordum olur diyor ama kontenjan varsa oluyor sadece.

Kimse 3 kuruş için memuriyetini yakmaz.
Zeki arkadaşım benden önceki sene 315 ile alan lise benim senem 415'le aldı. Son sene 370'le aldı (geçen sene) anladın mı ? Rüşvet diye bir ihtimal dahi yok. Öyle utopik rakamlar olması lazım. Zaten o kadar parayı bayılacak arkadaş özele gider devlette kalmaz 😉. Sen oku biraz. Ben yeterince okuyorum kardeşim için rahat olsun.
2018 ile 2019 arasında fark olduğu için olabilir mi zeki arkadaş? 2018 ilk seneydi. Sen öyle san. Ne rüşvetler dönüyor?

Puan değil, yüzdelik dilim önemli. Sonuçlar açıklanmadığı için yüzdelik dilimini de bilemezsin şu anda. O yüzden sınav sonucuna göre bi' tahmin yapabiliriz.

2020'de 400,840 ile alan bir Anadolu lisesine 370 puan civarı ile girebilir miyim? Bu sene herkes kötü yaptığı için yüzdelik dilimler düşücektir. Ama bu kadar düşer mi?
Sanmam. Geçen sene 20 ye yakın düşmüştü zor diye. Bu sene 30 puan birden düşmez. Herşey yüzdelik dilime bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı