LGS'de soru iptali

Arkadaşlar LGS Türkçe kısmında bir sorunun hatalı olduğunu düşünüyorum. Sınıfımdan o soruyu yapan 1 kişi var o da şık dağılımına göre yaptığını söylüyor. Sizce soru iptal olur mu veya soruyu biz mi anlamadık?

Aynı soruyu ben de yanlış yaptım. Şıklarda bir tuhaflık var gibi ama iptal söz konusu olmaz muhtemelen.

Sınıfın şaka gibi.

Sizin yaptığınız gibi yapmıştım hocam ben de :D yanlışmış.

Aslında tam tersi değil mi? Sonunu okusan bile yapılabilecek bir soru. Ben mi ters anlıyorum yoksa siz mi tam olarak emin değilim.
Aslında şöyle çözmek lazımdı. Sonunu okuyup "Ne nedenle?" sorusunu sorup, bir önceki cümleyi de okusam doğru cevap verirdim. Ama sadece sonunu okudum ve "Ayrıştırmak güç ki doğru gelmiyor" sonucuna vardım.

Arkadaşlar LGS Türkçe kısmında bir sorunun hatalı olduğunu düşünüyorum. Sınıfımdan o soruyu yapan 1 kişi var o da şık dağılımına göre yaptığını söylüyor. Sizce soru iptal olur mu veya soruyu biz mi anlamadık?
Soruda hata yok ki ? MEB iptal etmiyor soruları zaten.

Aslında şöyle çözmek lazımdı. Sonunu okuyup "Ne nedenle?" sorusunu sorup, bir önceki cümleyi de okusam doğru cevap verirdim. Ama sadece sonunu okudum ve "Ayrıştırmak güç ki doğru gelmiyor" sonucuna vardım.
En basit çözüm şu, düzgün okuma ve okuduğunu yorumlayabilme, altında anlam arama şart. :D

Geri
Yukarı