LGS'ye 2 ay kala matematik ve fen netleri nasıl yükseltilir?

Cemal esen

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 ay sonra LGS var ve benim netlerim söyle.
Türkçe 18 1
Ink 9-1
İng 7 -2
Din 9
Mat 5-2

Fen 10 -12
Ben sayısal netlerimi nasıl artıracağım ve 460 istiyorum yapabilir miyim?

Benim öğretmenlerim bundan sonra soru bankasından ziyade deneme çözmemizi söylüyolar. Branş deneme veya tam deneme çözmemizi öneriyorlar. Ayrıca her denemeden sonra hangi konudan yanlışlarınız olduğuna bakınız ve sorularınızı hocalarınıza sorunuz. Yanlışları analiz etmek önemli.

Çıkacak konulardan kaç tane ortalama soru geleceği bellidir, geniş kapsamlı çalışmak yerine 1-2 soru gelecek kolay konular üzerinde durabilirsin. Bu saatten sonra geniş kapsamlı çalışmak çok iyi bir fikir olmayabilir. O yüzden konu bazlı soru çöz, denemelerde de sadece çalıştığın konulardan çıkan soruları çözmeye odaklan ki boş yere vakit harcamayasın bilmediğin konu üzerinde. Ayrıca Geometri üzerinde de biraz durabilirsin en son benim zamanımda 8 soru çıkıyordu, 1-2 tane oradan çözsen belki 10-12 net yapabilirsin

Çıkacak konulardan kaç tane ortalama soru geleceği bellidir, geniş kapsamlı çalışmak yerine 1-2 soru gelecek kolay konular üzerinde durabilirsin. Bu saatten sonra geniş kapsamlı çalışmak çok iyi bir fikir olmayabilir. O yüzden konu bazlı soru çöz, denemelerde de sadece çalıştığın konulardan çıkan soruları çözmeye odaklan ki boş yere vakit harcamayasın bilmediğin konu üzerinde. Ayrıca geometri üzerinde de biraz durabilirsin en son benim zamanımda 8 soru çıkıyordu, 1-2 tane oradan çözsen belki 10-12 net yapabilirsin.

Teşekkürler kardeşim bunları uygulayacağım.

Geri
Yukarı