LGS'ye 2 ay kala nasıl çalışılmalı?

Flordy

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar LGS'ye 2 ay kaldı ve ben düzgün bir şekilde yeni ders çalışmaya başladım. Hafta sonu 2 gün kurs, 8 saat ders. Haftada 4 saat özel matematik dersi alacağım ve günde 2-2 buçuk ders çalışacağım. Benim için bir taktiğiniz var mı? Mat ve fenim iyi değil, nasıl geliştiririm?
Hedef: 400 puan ve civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstra bir çabaya gerek yok 4-5 saat gibi.

Günlük 1-2 saat sadece defter okuyup konuları pekiştirin. Soru çözümü için belirli günler yapın. Bu soru çözümü günlerinde hatanız konuyu anlayamama ile ilgiliyse tekrar tekrar orayı okuyun.

Hata küçük işlem hataları ise dikkatli olmaya özen gösterip soruyu kendiniz tekrar çözün.

Kendine çok yüklenme, yorulduğunda bırak. Matematikte en kötü olduğun konulara göre sıralama yap sonra yapamadığın sorulara benzer tipte bol soru çöz. Sınava rahatt girersen basit gelir.

Arkadaşlar LGS'ye 2 ay kaldı ve ben düzgün bir şekilde yeni ders çalışmaya başladım. Hafta sonu 2 gün kurs, 8 saat ders. Haftada 4 saat özel matematik dersi alacağım ve günde 2-2 buçuk ders çalışacağım. Benim için bir taktiğiniz var mı? Mat ve fenim iyi değil, nasıl geliştiririm?
Hedef: 400 puan ve civarı.
Nası geçti lgs?

Geri
Yukarı