LGS'ye 37 gün kala kaç saat çalışmalıyım?

Kayra_TR

Centipat
Daha fazla  
LGS'ye 37 gün kaldı e. 2.
Dönem konuları olmayacak ve Milli Eğitim Bakanı sınavın kolay olduğunu söyledi. Denemelerden 310 civarı puan alıyorum 37 günde 380 puan yapabilir miyim kaç saat çalışmalıyım ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuna kadar çalışman lazım artık kazanmak istiyorsan mücadele edeceksin günde 5 saat 10 saat fark etmez.

Dönem konuları olmayacak ve Milli Eğitim Bakanı sınavın kolay olduğunu söyledi. Denemelerden 310 civarı puan alıyorum 37 günde 380 puan yapabilir miyim kaç saat çalışmalıyım ne yapmalıyım?
380 bile çok az iyi bir lise için. Ve 2.dönem olmazsa daha kazık soruyorlar. 2006 tayfa bunu yaşadı. 37 gün bayağı az, sizin 130 gün önceden sıkı çalışmaya başlamış olmanız lazımdı. Konuları hep tekrar edin, bol test çözün ve tabi ki süre tutun.

Dostum bir sınava çalışırken çalışma saati belli bir seviyede önemli değildir. Önemli olan ne kadar verimli çalıştığın ve eksiklerini görebilmek. Böyle sınavlar zeka değil çok ve verimli çalışma işidir. Sana tavsiyem önceki ve sonraki denemeleri iyi analiz et. Eğer bir soruyu yanlış yapıp tekrardan yanlış yaparsan bil ki (çoğunlukla) verimli çalışmıyorsundur.

Son 30 günde 415 yaptım rahatlıkla yaparsın, Türkçe mat fen odaklı çalış.

arkadaşım şuan 9. sınıfım kendini fazla kasma ama çok rahatlama bide o 310 civarı puan hangi deneme olduğuna bağlı yayınların zorluğunu tam olarak bilmesemde lgs zor değilde orta zor orta kolay soruluyor 1-2 soruda kolay oluyor matematiğin iyiyse konu eksiğin yoksa rahat matematikden 10-15 soru yaparsın diye düşünüyorum
(söylediklerim sadece benim tecrübem hiç bir şekilde yönlendirme yapmak istemedim)

Geri
Yukarı