LGS'ye 40 gün kala neler yapmalıyım?

mollend

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB GDDR6X 256 Bit
ASUS B450M DRAGON 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 mATX
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm
XPG Gammix D35 16GB (2×8) 3200MHz CL16 DDR4
ADATA Legend 750 500GB PCIe NVMe Okuma 3500MB – Yazma 3000MB M.2 SSD (ALEG-750-500GCS)
Samsung Oddysey G4 240 Hz
Evet malumunuz büyük sınava 40 gün kaldı ne yapmalıyım nasıl bir psikolojide ilerlemeliyim? Şu ana kadar çok fazla ders çalışmıyordum ama artık günde 3, 4, 5 saat kafamın aldığı kadar çalışacağım. Nasıl bir çalışma rutini beni en iyi sonuca ulaştırır? Hedefim 390 400 puan almak 400'ün fazlasında gözüm yok. Netlerim: Netlerimde genelde çok yüksek artış düşüş yaşanmıyor Türkçe'den genelde 13 14 net üstü yapıyorum 16 D 4Y 16 4 boş, 15 D 3 y 1 b gibisinden. Fen bilimleri genelde 9 10 net oluyor. Matematikte ise soruların zorluğuna bağlı kesin soruları yapabiliyorum ama karekök cebirli yeni nesil soruları çok yapamıyorum 5 6 en fazla 9 netim çıktı. İngilizce ve inkılabım çok iyidir 8 net aşağısına kesinlikle düşmem genelde 9D 1 y veya Full. Dine gelirsek 7 D 3 y 8 D 2 y falan. Analiz ve acı yayınları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet malumunuz büyük sınava 40 gün kaldı ne yapmalıyım nasıl bir psikolojide ilerlemeliyim? Şu ana kadar çok fazla ders çalışmıyordum ama artık günde 3, 4, 5 saat kafamın aldığı kadar çalışacağım. Nasıl bir çalışma rutini beni en iyi sonuca ulaştırır? Hedefim 390 400 puan almak 400'ün fazlasında gözüm yok. Netlerim: Netlerimde genelde çok yüksek artış düşüş yaşanmıyor Türkçe'den genelde 13 14 net üstü yapıyorum 16 D 4Y 16 4 boş, 15 D 3 y 1 b gibisinden. Fen bilimleri genelde 9 10 net oluyor. Matematikte ise soruların zorluğuna bağlı kesin soruları yapabiliyorum ama karekök cebirli yeni nesil soruları çok yapamıyorum 5 6 en fazla 9 netim çıktı. İngilizce ve inkılabım çok iyidir 8 net aşağısına kesinlikle düşmem genelde 9D 1 y veya Full. Dine gelirsek 7 D 3 y 8 D 2 y falan. Analiz ve acı yayınları.

Ben 9'um geçen sene 348 aldım şu an sbl öğrencisiyim gram çalışmadım mat 2 net Türkçe 9 net idi çok fazla takma rahat kafa ile gir gerisi gelecektir(ciddiyim)

Kanka full soru yerine deneme çöz denemelerini kontrol et nerde yanlış yapmışım diye ve emin olmadıklarını mutlaka boş bırak yanlış yapmak yerine bu sayede sana baya fazla avantaj sağlar bende bu sene gircem lgsye sözel neredeyse full olmalı sayısalda artık elden ne gelirse bende böyle durumlar.

Benim tavsiyem bürün derslerin konularına dair aldığın kısa notlar, özetler varsa her gün tekrar gözden geçirmen, yapabiliyorsan her gün sınav süresi tutarak 1 deneme sınavı yapman olur. Yaptığın yanlışları özellikle gözden geçirmen, doğru çözüm yollarını öğrenmen yararına olacaktır. Konularda temel eksiğin yoksa farklı soru tarzlarına maruz kalacağın denemeler çözmen ciddi fayda sağlayacaktır. Sınava son 2 hafta kala tam sınav saatinin olduğu dilimde deneme sınavları yapman sirkadiyen ritim açısında sınavda dinç ve dikkat odağını yoğun tutma konusunda avantajlı olur.

Zaten halihazırda dershaneye gidiyorum ve dershanenin 1 Mayıs'ta seri denemeleri var toplamda 16 17 kez denemeye gireceğiz evde yine de deneme çözmem mi gerekiyor? Yoksa kitap okuma vs. Mi?

Zaten halihazırda dershaneye gidiyorum ve dershanenin 1 Mayıs'ta seri denemeleri var toplamda 16 17 kez denemeye gireceğiz evde yine de deneme çözmem mi gerekiyor? Yoksa kitap okuma vs. mi?

Evde soru çöz kitap okumayı boş ver 40 gün sonra okursun. Dershane yapıyorsa deneme yeter o.

Yeni konular

Geri
Yukarı