LGS'ye 50 gün kala ne yapılmalı?

eyup7

Picopat
Daha fazla  
LGS'ye 50 gün kaldı ve hiç çalışmadım konuları sırasıyla mı gitmeliyim yoksa kolay konulardan mı başlamalı? Kolay konuları nasıl tespit edeceğim?

Eksik konun yoksa tamamen deneme ve tarama testi çözmek lazım. Yapamadığın soruları tekrar ve özümseyerek çözmen gerek. Eksiğin varsa ve denemelerde genelde belli birkaç konuda hata yapıyorsan o konulara kısa bir tekrar atman lazım. Süre tutarak deneme çözmek ve çözemediğin her soruyu, her konuyu değerlendirmek yapılacak en iyi şeydir. Çıkmışları da çözmediysen onları çözmen lazım. Başarılar dilerim, son haftalar biraz sosyal medyaya da ara vermeni tavsiye ederim :)

Öncelikle sakin ol. Tonguç ile konularda sağlam bir tekrar yap sonra test aşamasına gelirsin.

Son 1 haftada başarabildiysem sen de başarırsın.

Belki güzel bir cevap olmayacak ama bana kalırsa LGS'den önceki 5 gün falan ders çalışma falan değil de git önceki LGS'leri çöz, mesela LGS 2022 LGS 2021 LGS 2023 falan çöz onlar bana yetti, sen tüm LGS'leri çöz ama bu seneden önce 8 tane mi LGS var sınavdan önceki 8 LGS'yi de çöz. Bence en iyisi ekstradan çalışabilirsin ama sakın çok çalışma az az çalış günde 1 saat fazlasıyla yeterli merak etme. LGS önemsiz bir sınav liseye geçtim ben hiç öyle LGS'nin değeri minnacıkmış, liseye geçeli kaç yıl oldu hala LGS çok önemsiz geliyor, ben zaten LGS'ye girerken rahat girdim rahat gireceksin kafan rahat olacak ne öyle şunu bunu yapamazsam yapma o zaman, ne olacak yapamasan lisen yine çok berbat olmayacak, okul ortalaman iyiyse gene fena olmayan bir liseye gidersin hiç kafana takma günde 1 saat yeterde artar bile bence.

Belki güzel bir cevap olmayacak ama bana kalırsa LGS'den önceki 5 gün falan ders çalışma falan değil de git önceki LGS'leri çöz, mesela LGS 2022 LGS 2021 LGS 2023 falan çöz onlar bana yetti, sen tüm LGS'leri çöz ama bu seneden önce 8 tane mi LGS var sınavdan önceki 8 LGS'yi de çöz. Bence en iyisi ekstradan çalışabilirsin ama sakın çok çalışma az az çalış günde 1 saat fazlasıyla yeterli merak etme. LGS önemsiz bir sınav liseye geçtim ben hiç öyle LGS'nin değeri minnacıkmış, liseye geçeli kaç yıl oldu hala LGS çok önemsiz geliyor, ben zaten LGS'ye girerken rahat girdim rahat gireceksin kafan rahat olacak ne öyle şunu bunu yapamazsam yapma o zaman, ne olacak yapamasan lisen yine çok berbat olmayacak, okul ortalaman iyiyse gene fena olmayan bir liseye gidersin hiç kafana takma günde 1 saat yeterde artar bile bence.
1 saat az olabilir bence ki hiç çalışmayan biri için konu yetişir mi ki?

Öncelikle sakin ol. Tonguç ile konularda sağlam bir tekrar yap sonra test aşamasına gelirsin.

Son 1 haftada başarabildiysem sen de başarırsın.
1 hafta da nasıl başardınız hocam

1 saat az olabilir bence ki hiç çalışmayan biri için konu yetişir mi ki?

1 hafta da nasıl başardınız hocam.

Aga zaten LGS önemli değil bir de sadece eksiklerini tamamla ama her sorusunu yap anlamında değil. Mesela ben fiilimsi yapamazdım biraz biraz yalabilmeye başladım ortalama düzeyde öğrendim 2 hafta falan toplamda 2 saat falan çalışmısımdır bir de sınavlardan önce, dediğim gibi tüm 8. sınıfı tekrar etme sadece eksiğin olan konuları biraz hallet bir de matematik çalışacağım deyip Türkçeyi falan bırakma, matematik olmuyorsa olmaz grafik soruları var onlar basit oluyor onları yaparsın ben 5 doğru 2 yanlış yapmıştım matematikten ve 400 puan aldım, bu arada fen bilimlerini iyi bil.

Aga zaten LGS önemli değil bir de sadece eksiklerini tamamla ama her sorusunu yap anlamında değil. Mesela ben fiilimsi yapamazdım biraz biraz yalabilmeye başladım ortalama düzeyde öğrendim 2 hafta falan toplamda 2 saat falan çalışmısımdır bir de sınavlardan önce, dediğim gibi tüm 8. sınıfı tekrar etme sadece eksiğin olan konuları biraz hallet bir de matematik çalışacağım deyip Türkçeyi falan bırakma, matematik olmuyorsa olmaz grafik soruları var onlar basit oluyor onları yaparsın ben 5 doğru 2 yanlış yapmıştım matematikten ve 400 puan aldım, bu arada fen bilimlerini iyi bil.
Anladım teşekkürler

He bir de sana bir spoiler vereyim sınav sabahı neredeyse hiç stres olmayacaksın bir de arkadaşlarınla sözelden çıktıkdan sonra illaki konuşucaksın ama giden sorulara üzülme olan oldu sayısal bekle bir de sayısalda ilk fen bilimlerinden başla bir de sabah kahvaltısında bence et ye hamur ürünü yeme benim hocam demişti ki bazı anneler LGS sabahı çocuğa yediriyor hamuru böreği çocuk mayışıyor okulun sıcaklığıyla ben bile o LGS'yi çözemem o halde demişti kesinlikle proteinli ürünler ye et gibi mide i bozmasın ama dikkat et kesinlikle hamur yeme ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı